Christopher Nolan zdetonował „prawdziwą” bombę atomową w „Oppenheimerze”?!

Zobacz również:W poszukiwaniu straconego czasu: widzieliśmy Tenet drugi raz i to było okropne (KOLEJNA RECENZJA)
Oppenheimer
Universal

Reżyser odpowiedzialny m.in. za Mrocznego rycerza oraz Interstellar znany jest z tego, że po komputerowe efekty sięga w ostateczności. Dało to o sobie znać choćby w słynnej scenie walki w Incepcji. Stąd wziął się ten żart, że przy okazji nowego filmu zrobi wybuch jądrowy. Tylko czy to wciąż żart?

Najnowsze dzieło Nolana poświęcone będzie Robertowi Oppenheimerowi – amerykańskiemu fizykowi, który z uwagi na zaangażowanie w Projekt Manhattan podczas II wojny światowej, nazywany jest ojcem bomby atomowej. Światowa premiera została zaplanowana na lipiec 2023 roku.

Superprodukcja w tym momencie ma zaledwie teaser, ale intrygująca wiadomość właśnie napłynęła z planu. Jeżeli komuś wydawało się, że Nolan nie przebije samego siebie, rozbijającego Boeinga 747 w Tenecie za pół roku z hakiem może się mocno zdziwić. Na łamach Total Filmu reżyser ujawnił, że eksperyment Trinity zrobił bez udziału CGI.

Razem z moim kierownikiem od efektów wizualnych Andrew Jacksonem zastanawialiśmy się, jak wiarygodnie przedstawić tamten test przy zachowaniu wszystkich zależnościach dynamiki i fizyki kwantowej. Dużym wyzwaniem były także trudne warunki pogodowe, panujące w Nowym Meksyku – przyznał w ekskluzywnym wywiadzie, do którego lektury zachęcamy.

Czyżby mem Christopher Nolan when the studio allows him to detonate an actual nuclear bomb for „Oppenheimer” właśnie przestał być memem?

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.