Converse znów zmienia wygląd swoich Chucków. Klasyki się nie rusza?

Zobacz również:Converse motywuje młodych ludzi do kreatywnego działania w ramach społeczności All Stars
CONVERSExBraindead_1.jpg
materiały prasowe

Rusza! Zwariowana wersja klasycznych Chucków i film w reżyserii Deva Hynesa z Blood Orange, czyli współpraca marek, z których jedna słynie z ponadczasowych sylwetek, a druga z modowych eksperymentów.

Standardowe trampki mają to do siebie, że łatwo można je zmienić w zupełnie unikatowe sneakersy. Tak jak zrobiła to marka Converse, łącząca siły z Brain Dead.

Czyli kreatywnym kolektywem, założonym w 2014 roku w Los Angeles przez Kyle’a Ng i Eda Davisa. Ich projekty są inspirowane cyberkulturą, post-punkiem, skateboardingiem i komiksami. Duet poznał się przez internet dzięki podobnym zainteresowaniom - głównie filmami klasy B. Jednak obaj od początku wzbraniali się od określenia Brain Dead marką odzieżową, bo kolektyw ma także własną wytwórnię płytową. Nietypowe podejście do firmy, w którym t-shirt z nadrukiem jest najlepszym środkiem wyrazu, oraz zrezygnowanie z sezonowych dropów - w połączeniu ze świeżym spojrzeniem na modę - w krótkim czasie zapewniły brandowi rozgłos. Najwyraźniej takich wariacików było więcej.

Oryginalne podejście marki jest widoczne w ich każdym itemie. Podobnie w przypadku współpracy z Converse, w wyniku której zdekonstruowano sylwetkę klasycznych sneakersów. Tradycyjna linia z podeszwy została pocięta, pogrubiona za pomocą pianki EVA, powielona i złożona ponownie w typowym dla Brain Dead, niedbałym stylu. Oprócz odświeżonych, czarnych klasyków, w kolekcji znalazł się także Chuck 70 ze zwierzęcymi motywami, które nawiązują do pierwszego dropu tej współpracy. Trzecim modelem jest z kolei Bosey MC - tym razem w wersji przed kostkę, z delikatnym, zwierzęcym akcentem, wzmocnionym intensywną zielenią.

169946C_G_1205X1.jpg
materiały prasowe

169947C_D_1205X1.jpg
materiały prasowe

170549C_F_1205X1.jpg
materiały prasowe

169946C_H_1205X1.jpg
materiały prasowe

170549C_M_1205X1.jpg
materiały prasowe

Ale wspominaliśmy też o Devie Hynesie, założycielu projektu Blood Orange. Artysta wyreżyserował krótki film Variations, w którym zwraca uwagę na jakościowe rzeczy od młodych twórców, takich jak City Youth Orchestra of Los Angeles - to największa orkiestra w USA złożona z czarnoskórych muzyków.

CONVERSExBraindead_6.jpg
materiały prasowe

CONVERSExBraindead_8.jpg
materiały prasowe

CONVERSExBraindead_3.jpg
materiały prasowe

Kolekcja Converse x Brain Dead jest już dostępna na converse.pl. Każdy model kosztuje 619 złotych.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.