Doczekaliśmy się. Wyszła nowa płyta Kanye i Ty Dolla Sign

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
GF9hmIeWoAA7TK_.jpg
Fot. Vultures 1

Do sześciu razy sztuka. Vultures wreszcie trafiło do sieci, choć materiału nie znajdziemy na Spotify.

Ten album miał wyjść 13 października, później 3 listopada, następnie odpowiednio 15 i 31 grudnia oraz 9 lutego. Za każdym razem Ye znajdował wymówkę na opóźnienie premiery. Ale jeśli ktoś zwątpił, to mamy dobrą informację: prawie pięć miesięcy po pierwszym terminie Vultures trafiło do słuchaczy.

Dlaczego czekaliśmy tak długo? Oficjalnie nie wiemy. Jedną z przyczyn mógł być konflikt Kanye z Nicki Minaj, która nie zgodziła się na publikacje nagranego prawie 6 lat temu – ale wciąż nie wypuszczonego – kawałka New Body. Zamieszanie wybuchło również wokół utworu Everybody, w którym słyszymy sampel z Backstreet Boys. Dużo wskazuje na to, że raperzy użyli go bez wiedzy autorów.

O złamaniu praw autorskich poinformował również wokalista Black Sabbath, Ozzy Osbourne, opisując na Facebooku: Kanye West poprosił mnie o zgodę na użycie sampla z piosenki "War Pig"(...) odmówiłem, ponieważ [Ye] to antysemita.

Wygląda jednak na to, że formalności zostały dopięte. Pierwsza część Vultures została opublikowana.

Co ciekawe, materiał nadal nie jest dostępny na Spotify, znajdziemy go jedynie na Tidalu i Apple Music. Zaskakiwać może również okładka, która różni się od tej, która od kilku tygodni krąży po Internecie. Widzimy na niej Ye z najprawdopodobniej jego żoną Biancą Censori.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!