Drake wyrównał rekord, który od 28 lat należał do Michaela Jacksona

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
Drake
Ethan Miller/Getty Images

I pewnie przebije go wraz z kolejną płytą.

For All The Dogs spotyka się z mieszanymi recenzjami. Naszą, dość chłodno oceniającą najnowsze wydawnictwo Drizzy'ego, znajdziecie tutaj. Natomiast za wcześnie, żeby chować Kanadyjczyka do pawlacza. To dalej absolutna czołówka najpopularniejszych artystów na świecie i ten rekord jest tego przykładem.

Ten, czyli wyrównanie osiągnięcia Michaela Jacksona z roku 1995. Wtedy Jacko wypuścił singiel You Are Not Alone, który dotarł do jedynki listy Billboard Hot 100. To był trzynasty singiel Michaela Jacksona, który trafił na szczyt zestawienia, a jego autor został jedynym męskim solistą, jakiemu udała się ta sztuka. Czternaście jedynek ma Rihanna, dziewiętnaście – Mariah Carey, a rekordzistami są The Beatles, którzy umieścili na szczycie Billboard Hot 100 aż dwadzieścia utworów.

Tymczasem Drake właśnie wyrównał rekord Michaela Jacksona – za sprawą kawałka First Person Shooter, nagranego wspólnie z J.Cole'em. To nowy numer jeden Billboard Hot 100. I można się spodziewać, że Aubrey zamachnie się wkrótce na rekord The Beatles, zwłaszcza że teraz, kiedy w grę wchodzą streamingi, będzie mu dużo łatwiej. Starczy wspomnieć, że poza First Person Shooter w pierwszej dziesiątce aktualnego zestawienia znajduje się pięć innych singli Drake'a, wszystkie to oczywiście nowości.

Oczywiście w billboardowym zestawieniu najpopularniejszych płyt For All The Dogs też wylądowało na miejscu pierwszym. To trzynasta płytowa jedynka Drake'a ever, więcej mają tylko Jay-Z (czternaście) i The Beatles (dziewiętnaście).

2016 – One Dance. 2018 – God's Plan, Nice For What, In My Feelings. 2020 – Toosie Slide. 2021 – What's Next, Way 2 Sexy. 2022 – Jimmy Cooks. 2023 – Slime You Out, First Person Shooter. Plus trzy featy: 2010 – What's My Name Rihanny, 2016 – też Rihanna, ale z Work. I 2022 – Wait For U Future'a. Szybko poszło.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, prowadzący audycję „Nevermind” w newonce.radio. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych.
Komentarze 0