Dziś premiera "Ziomalskiego Mixtape'u" Żabsona. Kto już słuchał?

Zobacz również:The one and only na fonii - którzy polscy raperzy używają najwięcej anglicyzmów?
zabson.jpg
fot. @cabanoss

Na płycie znalazły się zarówno nowe tracki, jak i kawałki wydane na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Pod koniec listopada Żabson ogłosił premierę luźnego materiału, na którym w większości pojawią się trapowe numery nagrane na freestyle’u. Wtedy też ruszył preorder krążka, który na starcie osiągnął status złotej płyty. I jest to duża rzecz. Zgodnie z zapowiedzią Żabsona, na mixtape’ie pojawiły się gościnne występy jego kolegów z branży i bliskich współpracowników - między innymi Kizo, Young Leosi, Beteo, Maty i Janusza Walczuka.

Nie zabrakło też zagranicznych featuringów: tu - podobnie jak na Internaziomalu - udzielił się czeski raper Yzomandias, Norweg Chris Abolade w New Year Freestyle, a bonus track pod tytułem OBOK został wyprodukowany przez francuskiego producenta Vladimira Cauchemara.

Na Ziomalskim Mixtape w sumie znalazło się 19 numerów, a jego okładka jest inspirowana klasycznymi wydawnictwami No Limit Records. Czy to będzie najpopularniejsze wydawnictwo Żabsona? Patrząc na zamieszanie wokół tego materiału - to całkiem możliwe. Śledźcie w tym tygodniu newonce, bo znajdziecie u nas świeży, przekrojowy tekst o wszystkich momentach, w których Żabson wyprzedzał konkurencję, a trochę tego było.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.