To dobra okazja, żeby również podsumować wszystko to, co wydarzyło się do tej pory we wspólnym programie Pezeta i Rafała Grobla.
Nasza ramówka, jak pewnie bardzo dobrze wiecie, pełna jest ciekawych audycji autorskich, ale musimy przyznać, że na Muzykę Współczesną by True Music czekaliśmy wręcz wyjątkowo. Nie mogło być zresztą inaczej – rzadko zdarza się, by jeden z największych raperów w historii Polski przybliżył słuchaczom nie tylko swoje zajawy, ale też proces tworzenia płyty, która grzała i nadal grzeje cały kraj.
Za nami już pięć odcinków, w trakcie których Pezet i Rafał Grobel dzielili się swoimi refleksjami na temat muzyki i życia z nią. Przez pierwsze dwie wloty antenowe rozmawiali w duecie, niejako zaznajamiając fanów ze sznytem programu. Później przyszedł czas na zaproszenie do niuansowego studia ludzi, którzy dołożyli nie cegiełkę, lecz cegłę do kształtu Muzyki Współczesnej, obecnie już platynowej.
Na pierwszy ogień poszedł facet, który – jak udowadnialiśmy w tym tekście – mógłby nagrać z Pawłem z Ursynowa polskie Watch the Throne. Mowa rzecz jasna o Mesie, który zademonstrował swoje skille w jednym z wariantów Gorzkiej Wody.
Potem przyszedł czas na wizytę Auera, producenta odpowiedzialnego za większość warstwy muzycznej albumu. Dzięki niej dowiedzieliśmy się chociażby, jak daleko sięga wkrętka tego bitmejkera w elektroniczne, niekoniecznie oczywiste brzmienia.
Ostatnim gościem był zaś DJ Panda, którego drogi przecinają się prywatnie i muzycznie z Pezetem od wielu, wielu lat. Ewentualne zaległości możecie nadrobić dzięki podcastom, które znajdziecie chociażby w tym miejscu.
Dziś, czyli 7 listopada, w radiu pojawi się Bryndal, według nas autor najbardziej niespodziewanego featuringu w historii polskiego rapu, a także Eklektik Selektah. Co więcej, na antenie ma polecieć niepublikowany kawałek, którego teaser pojawił się na społecznościówkach warszawskiego rapera. Promuje on nowy, trzeci już sezon serialu Kropla prawdy stworzonego przez markę Ballantine's, w którym grupa przyjaciół dowiaduje się sporo o sobie i trunku.
Jeśli pamiętacie bardzo dobry track Droga, to już wiecie, co powinniście zrobić nie tylko dziś wieczorem – oczywiście słuchać audycji Muzyka Współczesna by True Music na antenie newonce.radio w czwartki o 18:00