Gaming, moda, rap – takiego projektu jeszcze w Polsce nie było. Czym jest The Collective?

The Collective
fot. Rafał Zacny

Właśnie wystartował collab Dariusza Mioduskiego i Pawła Sabarańskiego, który ma na celu zbudowanie społeczności wokół gamingu, mody, muzyki, sztuki i sportu.

Start projektu oficjalnie ogłoszono w sobotę, podczas 4. urodzin Grail Point. Impreza odbyła się w nowej przestrzeni kreatywnej – The Box na stadionie Legii Warszawa, a wśród gości znaleźli się między innymi Taco Hemingway, Bedoes czy Żabson.

Głównym inwestorem The Collective jest Dariusz Mioduski – właściciel Legii, który od dawna angażuje się w projekty z obszaru nowych technologii i e-sportu. O szczegółach tajemniczego projektu opowiedział nam współzałożyciel kolektywu, Paweł Sabarański, znany w streetwearowym środowisku przede wszystkim jako właściciel Grail Point.

The Collective
fot. Rafał Zacny

Kluczowym określeniem dla projektu The Collective jest społeczność. Dużym sukcesem przy tworzeniu Grail Point było dla nas zbudowanie społeczności skupiającej ludzi, którzy podobnie jak my interesowali się modą. Dziś robimy krok dalej i zamierzamy realizować te idee na znacznie większą skalę. Chcemy zjednoczyć społeczności skupione wokół obszarów mody, muzyki, świata internetu czy sportu i jako The Collective stać się dla nich centralnym punktem, w którym będą się krzyżować. W naszej misji bardzo ważny jest gaming, którego popularność nieustannie rośnie – to coś, co łączy osoby z najróżniejszych środowisk – zdradza Paweł Sabarański.

Oprócz rozgrywek gamingowych w nowej przestrzeni, The Box będzie także miejscem, w którym będą tworzone autorskie formaty: wideo i podcasty.

Produkcje te powstaną przy udziale najbardziej utalentowanych osób z naszego otoczenia i dużych nazwisk z każdego z obszarów, których tematyki dotyczyć będzie nasz projekt.

The Collective
fot. Rafał Zacny

A do tego – oczywiście – eventy modowe i muzyczne. Tym samym The Box będzie prawdopodobnie pierwszą lokalizacją na stadionie piłkarskim w Polsce, która stanie się przestrzenią kreatywną. Jak informuje współzałożyciel kolektywu, online’owe treści będą dostępne dla szerszej grupy odbiorców, ale na imprezy na stadionie Legii dostaną się jedynie zaproszone osoby.

Pierwszą inicjatywą kolektywu będzie gamingowe wydarzenie z udziałem rozpoznawalnych postaci ze świata mody, rapu i sportu.

Współpracujemy z wywodzącą się z Norwegii ekipą ZeroZero Nation, której cele i obszary działalności pokrywają się z naszymi. Projekt, o którym mowa wystartował tydzień przed launchem The Collective i jest współtworzony przez naprawdę duże nazwiska – między innymi osoby odpowiedzialne za sukces najpopularniejszej drużyny e-sportowej świata – FaZe Clan, piłkarza Juventusu – Arthura, utytułowaną brazylijską drużynę Counter Strike – O Plano czy aktora znanego z netfliksowego „Ragnarok” Hermana Tommeraasa. Ta relacja pozwala nam patrzeć na nasze projekty w wymiarze międzynarodowym, jesteśmy w stanie zaangażować w nasze działania osoby, których zupełnie nikt by się w Polsce nie spodziewał.

The Collective
fot. Rafał Zacny

Więcej na temat The Collective dowiemy się jeszcze tej jesieni, przy okazji startu formatu gamingowego. Już teraz możemy mieć jednak pewność, że szykuje się duża rzecz. Sprawdzajcie ich ruchy!

Podziel się lub zapisz
Najmłodszy członek niuansowej ekipy. Pisze o modzie i serialach, ale nie stroni też od zagranicznego rapu.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.