INTROSAPIENS. Gedz nagrał płytę i… stworzył świat wirtualny

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
Kopia-GEDZ_INTROSAPIENS_PHOTO_SPOTIFY.jpg
Fot. materiały prasowe

Gedz wraca po trzech latach przerwy i – wraz z premierą nowego singla – zaprasza do świata wirtualnego.

To była stosunkowo długa przerwa. W październiku miną już trzy lata od premiery ostatniej jego ostatniej płyty pod tytułem Stamina. I choć wygląda na to, że Gedz wreszcie wrócił, to wciąż nie wiemy, czego dokładnie się spodziewać.

Przed weekendem na streamingi wleciało intro z nowego projektu ANATEMA, a dziś zobaczyliśmy do niego klip. Nie jest to normalna wizualizacja utworu, a raczej jego kontynuacja, która pozwala nam bardziej wczuć się w mroczny, tajemniczy klimat. Widzimy w nim… Meta Gedza, czyli rapera w wytworzonym świecie wirtualnym.

Jak czytamy, teledysk został stworzony na silniku growym Unreal Engine 5.1; tym samym, na którym działają takie gry jak Fortnite, The Matrix Awakens czy Wiedźmin 4. Co ciekawe, za klip odpowiada trzyosobowa ekipa, na której czele stoi sam Gedz. Mamy więc do czynienia z pierwszym w Polsce – a może i na świecie – przypadkiem, kiedy raper wykorzystuje świat 3D i sztuczną inteligencję, rozszerzając swoją twórczość przekazaną w piosenkach.

To jednak nie koniec. W social mediach Gedza od kilku dni widzieliśmy reklamy miasta TechnoPolis, co może sugerować, że cały album ANATEMA będzie połączony ze światem wirtualnym.

Jednym słowem: wciąż dużo znaków zapytania, ale robi się ciekawie…

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Londyński sound, warszawski vibe. Usłyszycie go w audycji Drugie Śniadanie.