Już niedługo rusza festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Oto przewodnik po tej imprezie

Zobacz również:Przesłuchaliśmy debiut Miłego ATZ. Jeśli w niego wątpicie - oto 4 powody, które zmienią wasze zdanie
750-500-V.3.jpg
IG: @kadovsky

Wierzcie lub nie, ale katowicki festiwal naprawdę się odbędzie. Może w nieco innej formule, ale koncerty jak najbardziej będą! Pytacie, czyje?

The Streets, Anna Calvi, Underworld… Mieliśmy usłyszeć ich jeszcze w tym roku – na żywo, w Katowicach. Niestety pandemia uniemożliwiła organizację normalnego festiwalu. Dobra wiadomość jest taka, że ogłoszony do tej pory line-up przechodzi w całości na 2021 rok. Od 3 do 6 czerwca 2021 będziemy mogli uderzyć na festiwal w pełnej krasie, ale póki co, organizatorzy zaproponowali nową formułę.

I to z prawdziwymi koncertami – na żywo. Jakby tego było mało, wstęp na część z nich będzie darmowa, a wszystkie tegoroczne gigi będzie można obejrzeć online na dedykowanej stronie TNMK.online. Od 27 do 30 sierpnia będziemy mogli być częścią tego, co wydarzy się w NOSPR, Walcowni czy Muzeum Śląskim. Kogo usłyszymy w tym roku i na jaki koncert będziecie mogli się udać osobiście?

W czwartek 27 sierpnia festiwal Tauron Nowa Muzyka otworzy koncert na jednej z najlepszych sal koncertowych w tej części Europy. Za pianinem i za mikrofonem usiądzie jeden z najlepszych produktów eksportowych polskiej muzyki ostatnich lat – Hania Rani. Pewnie nie obrazi się za nazwanie jej produktem. Miks muzyki klasycznej i popowej w jej wykonaniu przekonuje coraz szersze grono słuchaczy. I słusznie, bo to piękne, kameralne granie.

Dzień później - Fisz Emade Tworzywo w Jazz Club Hipnoza. Bracia Waglewscy pod przeróżnymi szyldami (Waglewski Fisz Emade, Fisz Emade, Kim Nowak, Tworzywo Sztuczne, Bassisters Orchestra...) wydali łącznie już 17 albumów, a koncert będzie przekrojem ich twórczości. A obok nich zagra formacja Low Key - w jej skład wchodzi m.in. Marcin Cichy ze Skalpela.

Sobota to z kolei dzień, w którym będziecie mogli skorzystać z bezpłatnych koncertów odbywających się w Amfiteatrze NOSPR. Zagra ekipa mocno pod czytelnika newonce, Gverilla, Miły ATZ i OKI. Będzie więc zarówno brytyjski vibe Miłego i odrobina eklektyzmu Gve, jak i szalona stylówa Okiego. Poza tym – kto by się nie skusił na taki koncert za free?

Też w sobotę, ale na scenie Jazz Club Hipnoza, wystąpią Pablopavo i Ludziki, a także Qba Janicki. Z kolei jeśli jesteście fanami elektroniki, to na pewno odnajdziecie się w Walcowni. 28 i 29 sierpnia zagrają tam Skalpel, Lucy, Dino Sabatini, Lyra Pramuk, Nina Pixel, Mołr Drammaz + OONDOOD,  I Love 69 Popgejů, A_Gim, Matwe i Eert. Wejściówki na biletowane koncerty (te z Sali Koncertowej NOSPR, Jazz Clubu i Walcowni) możecie kupić w tym miejscu. A jeśli nie możecie lub nie chcecie przeżywać koncertowych emocji na miejscu, to od 27 do 30 sierpnia widzimy się na stronie TNMK.online, gdzie obejrzycie wszystkie gigi online. Brzmi jak plan na zakończenie wakacji? Jeszcze jak!

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.