Kanye West? Raczej Kanye East, bo Ye chce budować miasto na Bliskim Wschodzie

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
Kanye West i Jim Brown
fot. Ron Sachs/Consolidated News Pictures/Getty Images

Ma swoje miasto Akon, ale o nim mało kto już pamięta. Za to o Yeezym i o jego kolejnych pomysłach nie zapomnimy jeszcze długo.

Przestrzeń czterokrotnie większa od powierzchni Paryża. Info o planach budowy miasta przez Kanye'ego zostało ujawnione na stronie internetowej, pośredniczącej w poszukiwaniu kierowników projektów, inżynierów i architektów. Co jeszcze? Ma to być Bliski Wschód, gdzie zresztą Kanye jest coraz częstszym gościem. A znając tendencje tamtejszych planistów do budowy futurystycznych, samowystarczalnych miast (polecamy wygooglować The Line w Arabii Saudyjskiej) – to nie jest tak niewiarygodny pomysł, jakim się wydaje. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że to Kanye. I że info pojawia się niebezpiecznie blisko premiery jego nowego albumu.

Miasto o nazwie YZY DROAM ma być absolutnie samowystarczalne. Co ciekawe, już w zeszłym roku Kanye składał wnioski o znaki towarowe, które umożliwiłyby mu stworzenie własnej społeczności o nazwie Yecosystem. Pod tą nazwą miałyby pojawiać się także produkty spożywcze i rzeczy codziennego użytku, sprzedawane w YZY DROAM. Wygląda na to, że Kanye chce pograć sobie w Simsy, ale w prawdziwym świecie.

To nie pierwszy raz, kiedy Ye fantazjuje o stworzeniu własnego królestwa. Chciał przecież budować miasto w Wyoming, ale wtedy plany pokrzyżowały mu władze stanu. Miał też konsultować pomysł miasta Elona Muska, Snailbrook, konkretnie – projekty budynków mieszkalnych.

Na razie warto lepiej poczekać na Vultures niż na YZY DROAM. Nagrany wspólnie z Ty Dolla $ignem album ma ukazać się 31 grudnia.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.