Kuban powraca z nowym albumem! Preorder rusza wraz z premierą singla „na okrągło”

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
Kuban
Tatiana + Karol

Kuban żyje i pracuje w telewizji? Kuban żyje i zalicza comeback po 942 dniach, jakie upłynęły, odkąd światło dzienne ujrzała jego zwrotka nagrana na potrzeby Hot16Challenge2. Tym razem będzie to jednak comeback pełnoprawny – utwór na okrągło zapowiada płytę spokój., która ukaże się w przyszłym roku.

Od kilku dni coś wisiało w powietrzu, skoro 29-latka nagle wypatrzono jako dźwiękowca w Onet Rano; uruchomiona została strona dobziludzie.com, a w Opocznie pojawił się enigmatyczny billboard. W tym momencie wszystko stało się już jasne. Wziąwszy pod uwagę, że od Myślisz jeszcze? minęło ponad pięć lat wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale Kuban rzeczywiście wrócił.

Album powstawał przez ostatnie 2-3 lata i chociaż to wieczność w kontekście obecnych standardów, chyba nikt nie miał poczucia, że coś przesypiamy; że materiał powinien zostać ukończony ASAP. Te numery zmieniały się, ewoluowały; były wyrzucane i przywracane. Cały proces przebiegał spokojnie i naturalnie. „Im starszy, tym lepszy i nie dość, że słodki to jeszcze wytrawny". To cytat z Kuby. Może pretensjonalny, ale oddaje to, co się działo. Założenie było takie, żeby przygotowane utwory układały się w autonomiczną opowieść o jego nieobecności i dojrzewaniu – dowiedzieliśmy się z obozu rapera.

Kuban
nghtlou

Płyta spokój. ukaże się w lutym 2023 roku nakładem wytwórni dobzi ludzie. Ten label to nie jest produkt czy spółka córka majorsa, tylko oddolna inicjatywa; owoc naszej kreatywnej pracy od muzyki, klipów i sesji po cały PR. Trzymamy ten projekt na barkach i zamierzamy go rozwijać – tłumaczą zaangażowani.

Preorder wydawnictwa dostępny jest tutaj.

Kuban
nghtlou

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.