Kukon z dużym sukcesem na Spotify. Zasłużonym!

Zobacz również:Kukon zapowiada trzecie wydawnictwo na ten rok! Będzie to kontynuacja klasycznego mixtape'u
kukon.jpg
Instagram @kukonogf

To był jego czas. Dwa bardzo dobre albumy - Afera oraz Kraków, Marzec 2020 - które skądinąd znalazły się w naszym zestawieniu najlepszych polskich płyt 2020. Roku, który Kukon kończy z przytupem.

Autor Ogrodów znalazł się bowiem w TOP 10 najlepiej debiutujących albumów na całym świecie - według Spotify Charts. Zestawienie obejmuje dni 25-27 grudnia bieżącego roku. I chociaż to nie jest moment, w którym artyści szczególnie ochoczo dzielą się nowymi wydawnictwami, to trzeba przyznać, że i to osiągnięcie, i nazwiska, które pojawiają się razem z nim w dziesiątce, robią wrażenie.

spotify-charts.jpg

Płytę promuje singiel PIJĘ WÓDĘ I SŁUCHAM ICH TROJE, do którego teledysk powstał w Kijowie. Gościnnie udzielił się na nim Quebo, a na teledysku zobaczycie też Michała Wiśniewskiego, Sokoła i Matę. Numer pojawił się na YouTube równo tydzień temu i już udało mu się nabić ponad dwa miliony wyświetleń.

Żyjemy w czasach, kiedy raperzy zupełnie otwarcie mówią o swoich emocjach, ale Kukon otwiera się szczególnie szeroko. Z tymże nie są to emocje utracjusza czy gwiazdy rocka (bo i takich zawodników znamy i lubimy), ale zwykłego chłopaka, który w prostych słowach wyraża uczucia. Być może gdzieniegdzie te słowa są zbyt proste, a w teksty wkrada się banał, ale szczerość nadrabia brak intelektualnych uniesień. To chyba najważniejszy powód astronomicznego lotu przez scenę - pisaliśmy nie tak dawno temu w tekście 2020 rokiem Kukona. Jak to się stało?, starając się wyjaśnić fenomen rapera. Czy 2021 będzie czasem odpoczynku, czy też Kukon będzie chciał pójść za ciosem i pociągnąć swoją świetną passę? We will say what time will tell, cytując klasyka.

Podziel się lub zapisz
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.