Mania wielkości i magia Paryża. Nagraliśmy godzinny podcast o fenomenie PSG

Zobacz również:Bolesne nauki polskich bramkarzy w Ligue 1. Pomyłki Bułki i Majeckiego
psg-WWW.png

Najpopularniejszy klub Francji dzieli się na erę przed i po przejęciu przez szejków. Ale nawet jeśli nie osiągał sukcesów, zawsze miał gwiazdy, które gwarantowały spektakl. To opowieść o ekipie dla wyższych sfer, powiązaniu Brazylii z Paryżem, wyznaczaniu trendów wśród najmłodszych i masowej produkcji talentów, z których PSG najpewniej nie skorzysta.

Nie ma nic bardziej krzywdzące niż powiedzenie, że Paris Saint-Germain to klub bez historii. Byłby to policzek dla wszystkich miłośników dawnych czasów – tych Ronaldinho, Raia, George'a Weah, Pedro Paulety i wielu innych rozkochujących w sobie Paryż. Ten, który potrzebował takiego światowego klubu, a w końcu spełnił swoje ambicje i dotarł do finału Ligi Mistrzów.

Tego podcastu posłuchacie równie dobrze za rok czy dwa. Jest ponadczasowy. Ma bardziej ukazać filozofię PSG – plany przy powstawaniu oraz ambicje na kolejne lata. Pokaże, że znajdziemy tam wiele punktów wspólnych. Tym samym żadna inna marka piłkarska na świecie nie rośnie w takim tempie, nie ubiera się tak dobrze, nie przyciąga tylu młodych ludzi.

Być może za dziesięć lat obudzimy się w rzeczywistości, gdy dla dzieciaków atrakcyjnym będzie kibicować paryżanom. W końcu wyznaczają trendy, napędzają tę marketingową maszynę i wiedzą, gdzie dotknąć, aby dotrzeć do młodego odbiorcy. Wiele można o PSG mówić, w końcu epizod z szejkami ma mnóstwo ciemnych stron, ale akurat z pieniędzy potrafią robić użytek. Wiedzą, czego potrzebuje nowoczesny świat i widzimy to dobitnie w ostatnich latach.

Podcast z Pawłem Grabowskim oraz Dominikiem Piechotą znajdziecie poniżej na naszym Spotify.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.