Niemożliwe, a jednak. „Benz Dealer” Quebonafide i Tommy’ego Casha stał się faktem

Zobacz również:2020 najgorszym rokiem ever? Dla tych polskich raperów, raperek i producentów jest wyjątkowo dobry
Tommy Cash Quebonafide
fot. Kamil Kotarba

Ile elektryzujących plotek, ile internetowych spekulacji i dyskusji! Benz Dealer był jednym z najbardziej wyczekiwanych utworów w polskim rapie. Do dzisiaj.

Legenda, jaką otoczono wspólny numer Quebo i estońskiego wariata, w pewnym momencie przerosła sam utwór. Jest 13 lipca 2021 roku, a nieuchwytny Benz Dealer wjechał wreszcie na serwisy streamingowe. Niedowiarki dostały konkret, marzyciele są spełnieni.

Od pojawienia się pierwszych wzmianek o collabo Quebonafide z Tommym Cashem minęło sporo czasu. Prace nad projektem trwały w sumie ponad dwa lata. Były fragmenty utworu, była autorska playlista Młodego Grabusa z przeróżnymi trackami z Benz w tytułach. Na początku 2021 roku niejaki realgrrosik umiejętnie strollował odbiorców, wrzucając na YouTube’a typową przynętę. Miało być dla ziomali, nabrało się pół kraju. Z kolei po premierze Matcha Latte na Instagramie polskiego rapera ponownie udzielił się charyzmatyczny Cash. Estończyk skomentował wtedy post słowami, że wysłał już swoją zwrotkę - teraz kolej na Grabowskiego. To zresztą nie pierwszy raz, bo trzy lata temu kojarzony z PC Music artysta zaczepiał Quebo na IG: BRO WHEN WE DROPPIN BENZ?.

Wiele pytań, mało odpowiedzi. Na szczęście to już koniec teorii spiskowych i dogłębnych analiz internetowych grupek. Wspólny numer Tommy’ego Casha i Quebonafide zmaterializował się po długich miesiącach powstawania. Za jego produkcję odpowiedzialni są Danny oraz Cash. Teledysk - w reżyserii Sebastiana Pańczyka - zrealizowały ekipy Platige Image i Dobro.

Jaki jest Benz Dealer? Zaczyna się jak typowa reklama luksusowego samochodu. Pompatyczna narracja i nocne, miejskie kadry. Ale nie dajcie się zmylić. W momencie, kiedy na ekranie pojawia się doppelganger Tommy’ego Casha, wjeżdża agresywny, trapowy banger. Towarzyszy mu nokturnowy wideoklip. Gościnne występy? Proszę bardzo. Mariusz Wach w roli - jakżeby inaczej - gigantycznego boksera. Epizodyczne role zaliczają również Kukon i Wojtek Sokół. Całość utrzymana jest w klimacie kryminałów Guya Ritchiego, ale w znacznie poważniejszym nastroju. I z dodatkiem dziwacznego realizmu magicznego. Gra kontrastów w hip-hopowym wydaniu.

Benz Dealer to kolejny po Teen Kasia i Matcha Latte singiel Quebo będący zapowiedzią nadchodzącego materiału. W niedawnym tekście o wyczekiwanych polskich rap albumach 2021 roku wspominaliśmy o artyście z Ciechanowa. Doczekamy się następcy Romantic Psycho w przeciągu następnego półrocza?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.