Nowy album J. Cole’a na ostatniej prostej. Premiera „The Off-Season” jeszcze w maju!

Zobacz również:Pierwszy singiel Gang Starr od szesnastu lat jest już dostępny! Na feacie - J. Cole
J. Cole
fot. Michael Hickey/Getty Images

Amerykański raper zwiastował premierowy materiał od kilku miesięcy. Wygląda na to, że oczekiwanie dobiegło końca. Przynajmniej częściowo.

O tym, że J. Cole planuje wydać w tym roku nie jeden, nie dwa, a trzy albumy było wiadomo od pewnego czasu. Artysta potwierdził datę premiery pierwszej części z tzw. The Fall Off Era. Nadchodzący album The Off-Season zagości w serwisach streamingowych - i na sklepowych półkach - już 14 maja.

Przypomnijmy, że 30 grudnia 2020 na Instagramie 36-letniego rapera pojawiło się zdjęcie enigmatycznej notatki. Przekreślone słowa features oraz Revenge of the Dreamers 3, a w kolejce The Off-Season, It’s a Boy oraz The Fall Off. Teraz możemy odetchnąć z ulgą. Wyczekiwany, pierwszy tegoroczny materiał J. Cole’a pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Muzyk ogłosił na swoim Twitterze datę premiery oraz okładkę nadchodzącej płyty. Towarzyszyły temu słowa just know this was years in the making. Co jak co, ale w budowanie napięcia potrafi.

Ostatnim longplayem amerykańskiego rapera pozostaje KOD z 2018 roku. Współzałożyciel Dreamville Records udzielał się później na płytach innych artystów - m.in. Young Thuga, Rapsody i JID - oraz kuratorował wspomnianą kompilację Revenge of the Dreamers 3. W 2020 ukazały się dwa single - The Climb Back i Lion King On Ice - które miały pojawić się na The Fall Off. Szerokim echem odbił się też utwór Snow On Tha Bluff stanowiący część beefu z Noname, która odpowiedziała Cole’owi w numerze Song 33.

The Off-Season będzie szóstym studyjnym albumem J. Cole’a.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.