Peja i Fisz wchodzą do gry, Tata Maty, ostatnia szansa Fabijańskiego… Hot16Challenge2 trwa w najlepsze

Zobacz również:Sobota wrzucił swoją zwrotkę #Hot16Challenge2 i ogłasza, że odchodzi z rapu
Tata-Maty.jpg

Wyzwanie Solara pochłonęło połowę przemysłu rozrywkowego i zdominowało Kartę Na Czasie. To już dziesięć dni akcji i choć punkt kulminacyjny jest już za nami - wciąż nie ma powodów, żeby narzekać na nudę.

Zdaniem wielu - największym wydarzeniem artystycznym wczorajszej odsłony Hot16Challenge2 był wykon Kiełasa. - Ten gość za każdym razem rozkłada mnie na łopatki. Jego talent jest czysty jak łyk zimnej Muszyny. Umie grać, śpiewać, produkować, komponować i w sobie swing, który miał Zaucha. Etap undergroundowo - wygrzewkowo - antyiluminacki wydaje się być dla niego już zamknięty. Kiełas powinien przejąć całą Polską muzykę pop, rap i pochodne - pisał Jakub Żulczyk przed kilkoma godzinami.

Kiedy Tede przeprowadzał analizę przepisu na zupę z wuhańskiego nietoperza, do challenge'u dołączył jeden z wielkich nieobecnych pierwszej edycji.

I to nie jedyna zasłużona postać, której brakowało w 2014 roku, ale właśnie nadrabia zaległości. W starym stylu na beacie Emade zaprezentował się bowiem Fisz.

Na przeciwległym biegunie mamy Astka i Rado Radosnego, którzy dostarczyli już drugie Hot16Challenge w tym roku. Można było mieć przekonanie graniczące z pewnością, że ta formuła jest wprost stworzona dla Sławów i raczej nie powinno być reklamacji - pomimo korespondencyjnego charakteru nagrywki.

Jedną z najmocniejszych zwrotek przygotował ich kolega z 514-728-201 #SWAGLaikike1. Chcecie powiedzieć, że potrzebujemy miecha, żeby rozpier*olić to, co budujemy przez stulecia i jak Kroos nie strzeli gola, a ja nie pójdę do baru, moje dziecko będzie grało - kur*a - w Fallout w realu?... Mądrego to i przyjemnie posłuchać.

Szpaku zwracał co prawda uwagę krytykantom, że Hot16Challenge2 to tylko zabawa, ale jednak nie dla wszystkich. - Druga (nominacja - przyp. red.) to prezent. Taki, wiesz, ostatniej szansy cień dla typa, co co krok zalicza niebanalny fail - rapował w środę Te-Tris, wywołując do tablicy Sebastiana Fabijańskiego i stawiając go niejako w roli reprezentacji Polski przed meczami o honor z USA czy Kostaryką. Cóż - wyszło trochę lepiej niż na dotychczasowych singlach.

Tymczasem szpileczkę macierzystej wytwórni Sebastiana, Asfalt Records wbił w swojej szesnatce Saful. To jest, kur*a, fajny chłopak, to jest elegancki chłopak...

Swoją cegiełkę do Hot16Challenge2 dołożyli także, m.in. VNMBeteo, Avi, Karwanbracia KACPERCZYKDJ BUHH, duet Coals ze swoim nietuzinkowym alien rapem...

...i Syny:

Duże kontrowersje wzbudził z kolei oczekiwany przez wielu występ PLK. Rejestracja jego zwrotki ukazała się ostatecznie na kanale BORCREW OFFICIAL, a on sam zapomniał o nominacjach...

Teleexpressowej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych najgłośniej było o Tacie Maty - pewnie wedle hemingway'owskiej zasady stary człowiek i może. Nominacje od prof. Matczaka otrzymali m.in. Zbigniew Hołdys i Tomasz Lis, więc zabawa nieprędko się skończy.

Z ostatniej chwili mamy Mariana Lichtmana, który wjechał do gry jak do kiedyś do radiowej Czwórki.

I żebyśmy w tej sytuacji nie stracili kontaktu z rzeczywistością, na zakończenie kilka słów od DGE: to jednak jest rap, tu jednak muszą być rymy. To nie jest, kur*a, konkurs Rapować każdy może, to nie kolorowe bańki - to walki na noże...

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.