Powstał serial o ostatnim sukcesie polskich piłkarzy. Premiera już niedługo

Zobacz również:Kopalnie talentów. Które miasta wydały na świat najwięcej reprezentantów Polski
Soccer - Barcelona Olympic Games 1992 - Final - Spain v Poland - Camp Nou, Barcelona
fot. gettyimages

Piłkarski must-watch. Już w marcu na Viaplay obejrzymy serial 1992: Wielka Gra.

Historia polskiej piłki nożnej to w znacznej większości seria porażek i rozczarowań. Były jednak wydarzenia w przeszłości, z których jesteśmy dumni. Przykładowo: występ Polaków na EURO2016, kiedy udało nam się dojść do ćwierćfinału i byliśmy o krok (o rzut karny) od strefy medalowej.

Niemniej największy sukces odnotowaliśmy ponad dwie dekady wcześniej na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie. To wtedy Biało-Czerwoni doszli do finału i o medal zmierzyli się z Hiszpanami, w których składzie grali między innymi Pep Guardiola, Luis Enrique czy Abelardo Fernandez. Choć tamten mecz przegrali, to tytuł wicemistrzów olimpijskich do dziś zostaje ostatnim, wielki sukcesem naszej kadry.

O tym, jak wyglądała droga Polaków do srebrnego medu w Barcelonie, wyjątkowej drużynie budowanej w realiach postkomunistycznej Polski, opowiada 3-odcinkowy serial dokumentalny Viaplay 1992: Wielka Gra. Premiera już 7 marca.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!