Powstał film dokumentalny o Hotelu Maffija. W rolach głównych: Solar, Białas, Bedoes, Jan-rapowanie i inni

Zobacz również:Tymoteusz Puchacz: Mam w szufladzie sporo nowych utworów. Jak puszczam moim ziomalom, mówią „wow, to będzie sztos” (WYWIAD)
Hotel Maffija
fot. Kuba Bors

W czasie wakacyjnej odwilży po pierwszym lockdownie cała ekipa SBM wyruszyła do wynajętego domu pracy twórczej na Kaszubach. Właśnie tam powstał projekt Hotel Maffija. O kulisach przedsięwzięcia opowiada dokument Ja pamiętam tak, który pojawił się na YouTube.

O pełnoprawnym krążku agregującym reprezentantów SB Maffiji mówiło się nie od wczoraj i paradoksalnie został on zrealizowany w roku, gdy właściwie wszystko inne odwołano. Historia znała u nas wcześniej przypadki takich wyjazdowych akcji - przypomnijmy choćby Rottenberg - natomiast tutaj ze względu na skład osobowy wyzwanie logistyczne było naprawdę duże. Udało się jednak mu sprostać i było warto - Hotel Maffija wypromował takie hity, jak A nie pamiętasz jak? czy Nie ma raju bez węża, zadebiutował na pierwszym miejscu OLiSu i w końcu też pokrył się złotem.

Powstawanie materiału było na bieżąco wideorelacjonowane i to umożliwiło przygotowanie większej produkcji, łączącej archiwalia z późniejszymi wypowiedziami pensjonariuszy Hotelu. Jak możemy przeczytać w opisie youtubowej premiery: Hotel Maffija: Ja pamiętam tak to 45-minutowy dokument poświęcony pierwszemu w historii wyjazdowi wszystkich artystów SBM Label do pomorskiej miejscowości Kamień, w trakcie którego powstał wspólny album oraz seria vlogów dokumentująca ten projekt. Wystąpili w nim wszyscy uczestnicy projektu Hotel Maffija.

W samym środku zimy wracamy więc na wakacje z polskim Young Money, nie Tokyo Hotel...

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.