PRO8L3M prezentuje nowy singiel i ujawnia szczegóły albumu. Wśród gości m.in. Dawid Podsiadło, Pezet, Sokół i Paluch

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
PRO8L3M
fot. Piotr Pytel

Miał być mixtape, a będzie pełnoprawny album. Do tego naszpikowany gośćmi, bo na Fight Club pojawią się Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku, Ero, Kukon, CatchUp oraz Duit, The Returners, Szamz, Luxon i DJ Ben. Jest wysoko? Wraz z tym ogłoszeniem PRO8L3M wjeżdża też z tytułowym singlem.

Pierwotne założenie było takie, że Block Party Mixtape ukaże się pod koniec października jako ukłon w stronę fanów, którym COVID-19 odebrał możliwość uczestnictwa w trasie zespołu. Premiera została następnie przełożona na luty, ale w międzyczasie koncepcja wyewoluowała do tego stopnia, że Oskar i Steez zdecydowali się jeszcze popracować nad materiałem, ale za to powrócić z pełnoprawnym albumem.

Tytuł to Fight Club. - Zbieżność tytułu z kultowym filmem Davida Finchera i książką Chucka Palahniuka jest nieprzypadkowa. Duet nie po raz pierwszy czerpie inspirację dla własnej twórczości ze świata ekranu. PRO8L3M porzuca zasady tak, jak bohaterowie znanego tytułu. Jednocześnie zgłębia sens i znaczenie kręgów, w których jako mniejsze i większe grupki i grupy, jako społeczeństwo żyjemy. Zasad, schematów i modeli naszego funkcjonowania w życiu. To właśnie niepisane i niewymawiane nigdy reguły obowiązujące w kręgu. A może właśnie warto zacząć jednak o tym głośno rozmawiać, porzucić tabu i zobaczyć co się wydarzy, kiedy wszyscy zdamy sobie sprawę, że nieświadomie jesteśmy uczestnikami zbiorowych iluzji? Przestać podążać tymi schematami, wyjść z nich i olać zasady? - można przeczytać w informacji prasowej.

Uwagę zwraca oczywiście spektakularny zestaw featuringów, który powinien zrekompensować długi czas oczekiwania, ale w tym momencie otrzymujemy jeszcze zapowiedź, gdzie PRO8L3M radzi sobie bez gości:

Fight Club ma przynieść zaskoczenie nie tylko na poziomie osobowym. Na tej płycie nie ma zasad. Są tu numery każdej maści. Uliczne, bujające, trueschool’owe, reggeaton’owe, szalone i trapowe, drillowe, dramatyczne, przebojowe, ale także rapowe ballady.

Wydawnictwo ukaże się 30 marca. Preorder trwa tutaj.

Tracklista:

1. Witamy, witamy, witamy

2. GeForce ft. Kaz Bałagane & Szpaku

3. Strange Days

4. A2 ft. Paluch & Luxon

5. Del Fin Esc Abort ft. Młody Dron & Szamz

6. Ziemia Obiecana ft. Kukon, PIH & The Returners

7. Animal Planet ft. Ero & WDZ

8. Zombie ft. Sokół & Duit

9. NASCAR ft. CatchUp & Pezet

10. Fight Club

11. Freon ft. Dawid Podsiadło & Duit

12. Żar ft. Brodka

13. V

14. Adios

Posiadacze biletów na Block Party + preorder:

15. Widnokrąg ft. DJ Ben

16. Ziemia Obiecana ft. Kukon, PIH & The Returners (PIH remix)

17. Żar (PRO8L3M Remix)

18. Block Party*

*tylko dla posiadaczy biletów

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.