Za pięćdziesiąt złotych można mieć w życiu wiele: na przykład 500 gumek-kulek albo najnowszy newonce.paper z przesyłką. Jak się okazuje, za tę kwotę będziecie również w stanie wtargnąć do głowy Quebo i wykraść mu kilka wspomnień.
Może kilku z was pamięta, jak kiedyś ze strony Queby padła taka prośba:
Po pięciu latach poszukiwań najwidoczniej postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i napisać coś, co już niedługo wyjdzie pod oczywistym dla fanów Que tytułem Egzotyka.
� Jeśli spodziewacie się epopei, tomiku wierszy albo jakiegoś chorego fanfiction, to powstrzymajcie swoje konie. Za okładką znajdziecie spisaną rozmowę Kuby Stemplowskiego z Quebonafide, otoczoną fotografiami Wojtka Koziary. Preorder możecie już zamawiać na queshop.pl, a jego wersja zawierać będzie dwa dodatkowe rozdziały, których nie znajdziecie w standardowym wydaniu. My przekręciliśmy do Kuby Stemplowskiego, który - jako jedna z niewielu osób - zna już zawartość Egzotyki.
Jej pomysłodawcą był Quebo. Zadzwonił do mnie w zeszłym roku, jeszcze przed wydaniem albumu "Egzotyka", i rzucił ten pomysł. Stwierdziłem od razu, że może z tego wyjść ciekawy projekt i chętnie się zgodziłem. Nagraliśmy kilkadziesiąt godzin rozmów, z których powstała ta właśnie książka. Jak mi się ją pisało? Ciekawie. Przede wszystkim interesowały mnie opowieści Kuby o tych podróżach. On naprawdę w ciągu 3 lat przeżył i zobaczył mnóstwo miejsc i sytuacji. Do tego jest artystą, więc jego postrzeganie świata jest bardzo ciekawe, czego efekty przeczytacie w książce. Oczywiście fajnym było dla mnie również to, że mogłem wejść "od zaplecza" do historii, które słyszałem na najpopularniejszym w Polsce albumie - książka jest rozszerzeniem tego, co wszyscy słyszeli na płycie - opowiada nam Kuba.
Jak ten album i podróże zmieniły Quebonafide? Kto z Wesołej Ekipy najbardziej podobał się ladyboyom? Z jakiego powodu w Meksyku grożono im bronią? Z kim mylili KrzyKrzysztofa w Tajlandii? Dlaczego Lanek udawał emerytowanego żołnierza? Jak podczas lokalnego święta na Madagaskarze wypadł na żywo... "Madagaskar"? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskacie już we wrześniu. O dokładnej dacie premiery będziemy informować na bieżąco.
