„Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski” wracają. W pierwszym odcinku - wybitna aktorka

Zobacz również:Sam chciałem robić takiego niuansa - Sokół był gościem Kuby i Piotrka w newonce.radio
Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski
Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski

Mało która gwiazda polskiego kina może pochwalić się zaproszeniem na oscarową galę. A takie parę lat temu otrzymała Agata Kulesza.

Poprzedni sezon zakończyli w wielkim stylu – rozmową z Adamem Michnikiem o polskim rynku medialnym. Tydzień wcześniej podpalili internet swoją pogawędką z Krzysztofem Stanowskim. Czy wraz ze startem jesiennej ramówki spokornieli? Można w to powątpiewać. Ale Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski wracają na fale newonce.radio już w poniedziałek 18 października i robią to w mocnym stylu.

Serię rozmów w męskim gronie przełamie pierwsza gościni tego sezonu – Agata Kulesza. Czy to obecnie najlepsza polska aktorka dramatyczna? Podsumujmy jej imponującą karierę przez pryzmat zdobytych przez nią Orłów. Statuetki za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą odbierała aż trzykrotnie – za Różę Wojciecha Smarzowskiego (2011), Idę Pawła Pawlikowskiego (2013) oraz 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy Jana Holoubka (2020). Przy okazji ostatniej z tych nagród pokonała samą siebie – była bowiem nominowana w tej samej kategorii także za Śniegu już nigdy nie będzie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.

Zdobyła także Orła za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą za Jestem mordercą Macieja Pieprzycy (2016). Nominowana w obu tych kategoriach była jeszcze pięciokrotnie – za Panią z przedszkola (2014), Moje córki krowy (2015), Zimną wojnę (2018), Zabawę, zabawę (2018) oraz Salę samobójców: Hejter (2020).

Nie musimy dodawać, że jej rola znacząco przysłużyła się do międzynarodowego sukcesu Idy – jedynego jak dotąd polskiego filmu, który zdobył Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Obecnie na dużym ekranie możemy ją oglądać w Weselu Wojciecha Smarzowskiego w roli Eli Wilk, która zapewne zapewni jej kolejną nominację do Orłów. Mimo tych wszystkich wyróżnień i sukcesów, Agata Kulesza wydaje się w Polsce postacią w jakiś sposób niedocenioną. Czy także o tym będzie rozmawiać z Wojewódzkim i Kędziorem? Dowiemy się już w poniedziałek 18 października o 20:00 na antenie newonce.radio.

Partnerem audycji jest Porsche.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.