Rusza Rap Biblioteka - Łona, Włodi, Sokół, Saful i Pezet opowiedzą, jakie książki zmieniły ich życie

Zobacz również:Wróżymy z fusów i wskazujemy 5 rapowych płyt, które naszym zdaniem dostaną nominację do Fryderyka
raslonarapbiblioteka-1.png

Skoro popularność czytelnictwa wciąż nie jest w Polsce zadowalająca, a biblioteki raczej nie przeżywają oblężenia w innych momentach niż dzień po Noblu dla Tokarczuk, to trzeba jakoś zachęcać do lektury. Kto może zrobić to lepiej niż ci, którzy zawodowo posługują się słowem?

To jest naprawdę dobra akcja. Nie dość, że pozwala lepiej poznać raperów, to dodatkowo poszerza horyzonty. Czasem wystarczy, że zechce nam się sprawdzić dany follow-up w tekście, by poznać nowego artystę czy album, a czasem warto sięgnąć po program taki jak ten.

Rap Biblioteka to cykl, który współtworzymy wraz z agencją OUTRAGE. Do udziału w akcji zaproszono pięciu raperów – Łonę, Włodiego, Pezeta, Sokoła i Safula. Szóstym, dopełniającym to towarzystwo jest Ras, który wcieli się w rolę prowadzącego cyklu. W każdym z odcinków goście opowiedzą o książkach, które w jakiś sposób wpłynęły na ich życie oraz zostawiły ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia własnych rzeczy.

W pierwszym odcinku serii gościem Rasa (w newonce.bar!) jest Łona. Opowie między innymi o tym, jaka książka uratowała mu życie oraz o tym, jak postrzega konflikty rasowe w USA. Ale wątków jest o wiele więcej! Odcinki programu będą pojawiać się co środę na kanale YouTube newonce. Cały projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Więcej szukajcie na rapbiblioteka.pl

No to co, odwrócimy słowa każdego rodzica – najpierw oglądamy, a potem do książek!

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.