Samsung stworzył telewizor, który na ścianie prezentuje się jak obraz. A Wy możecie wziąć udział w specjalnej wystawie

Zobacz również:Przyszłość jest tutaj. Jak XXI wiek zmienił zastosowanie technologii, które już znaliśmy
3.jpg
Fireplace in modern living room

Dla koneserów sztuki. Dla fanów kina i seriali na dużym ekranie. Albo dla tych, którzy chcą mieć na ścianie i obraz, i telewizor, ale nie mają za wiele miejsca.

Model The Frame powstał z miłości do sztuki i nowych technologii. Efekt? Telewizor, który łączy obie te dziedziny. Wyobraźcie sobie ekran, który po wyłączeniu zamienia się w galerię sztuki. Współczesnej, dawnej - jaką wolicie. To właśnie telewizor The Frame. Po włączeniu Trybu Sztuka ekran z czarnego staje się miejscem wyświetlania słynnych dzieł sztuki z różnych epok. Ponad 1200 obrazów możecie pobrać z sieciowego sklepu Art Store. Ale równie dobrze mogą to być wybrane przez Was zdjęcia lub prace Waszych znajomych. Cokolwiek. Ta galeria sztuki jest otwarta na wszystkie gusta. Jakby tego było mało, telewizor jest dostępny w czterech rodzajach ramek: czarnej, białej lub w kolorze jasnego albo ciemnego drewna. Znajomi naprawdę pomyślą, że kupiliście sobie obraz za setki tysięcy dolarów.

3.jpg
Fireplace in modern living room

Zainteresowani tematem pewnie pomyślą w tym momencie: OK, ale jaki obraz byłby najlepszy do mojego mieszkania? W rozwianiu wątpliwości niech pomoże wam 47. Aukcja Nowej Sztuki, która odbędzie się 15 stycznia w siedzibie Domu Aukcyjnego Art in House w Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie. To nie jest tak, że wszystkie prezentowane na niej obrazy mają swoje cyfrowe odpowiedniki, które możecie wyświetlić na ekranie telewizora Samsung The Frame. Ale jeden z nich - i owszem. To praca malarza Wojtka Brewki - szczęśliwy nabywca, który wylicytuje ją na aukcji, otrzyma i oryginał, i wersję cyfrową... wraz z telewizorem Samsung The Frame. Wygląda tak:

wojciech-brewka_final.jpg

Poza obrazem Brewki na przedaukcyjnej wystawie będziecie mogli zobaczyć prace polskich artystów: Tomasza Kosteckiego, Joanny Sarapaty, Lecha Batora, Edwarda Dwurnika, Jana Dubrowina, Adama Wątora, Andrejusa Kovelinasa, Ilony Herc, Beaty Musiał-Tomaszewskiej czy Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej. Wystawa przedaukcyjna będzie czynna od poniedziałku 11 stycznia 2021 do dnia aukcji w godzinach 9:00 – 18:00 - zgodnie z obecnymi obostrzeniami, na wystawie może znajdować się 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Licytować możecie też zdalnie – online, telefonicznie lub poprzez zlecenie z limitem (katalog i regulamin tutaj).

A sam Wojtek Brewka odwiedzi newonce.radio już w czwartek, 14 stycznia o godzinie 10 (Drugie Śniadanie u Tycjany) i opowie o aukcji oraz wystawionej na niej własnej pracy.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.