Skepta zagra na nowym polskim festiwalu hiphopowym!

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
Skepta Performs At Olympia London
fot. Joseph Okpako/WireImage/GettyImages

Organizatorzy Sun Festival zapowiadają, że to największa rapowa impreza w kraju. Wygląda na to, że nie przesadzają. Już sama polska reprezentacja jest imponująca, a do tego mamy jeszcze gwiazdy z zagranicy. I to nie przebrzmiałe.

Co prawda peak popularności Skepty przypadał parę lat temu, ale nie mówimy tu o odcinającym kupony od sławy, starym gwiazdorze, a człowieku, który w dalszym ciągu, tu i teraz, znaczy w rapie naprawdę dużo. Insomnia to przecież 2020, Ignorance Is Bliss – 2019. Aczkolwiek... Rok temu ogłosił, że przechodzi na emeryturę i że możemy co najwyżej liczyć na wydane w 2021 roku single. I faktycznie, w tym roku kalendarzowym jeszcze nic od niego nie wyszło. Może więc być i tak, że człowiek, który był jednym z wprowadzających grime na salony, zagra w Kołobrzegu swój ostatni polski koncert. Tym bardziej warto tam być.

A teraz stary wyjadacz z USA. Co prawda minęły już czasy, kiedy The Game rządził i dzielił na światowych listach przebojów, The Documentary z singlami How We Do i Hate It Or Love It to rok 2005. Ale trudno nie wyczuć, że w ostatnim czasie reprezentant Compton przeżywa niemały renesans popularności, powiązany zarówno ze stałą aktywnością wydawniczą, jak i nostalgią za pierwszą dekadą XXI wieku. Poza tym Eazy – hitowy singiel Kanye'ego, gdzie na goścince pojawił się właśnie 43-letni The Game.

Skepta wystąpi na kołobrzeskim Sun Festivalu w sobotę, 30 lipca. The Game – dzień wcześniej. Poza nimi skład uzupełnia naprawdę poważna reprezentacja artystów z Polski. Zobaczcie, jak to wygląda na rozpisce; artystami, którzy ostatnio zasilili skład są Taco, Pezet, Sobel i Smolasty.

piątek: The Game, Sokół, Malik Montana, Tede, Pezet, KęKę, Kaz Bałagane

sobota: Skepta, Taco Hemingway, Paluch, Słoń, O.S.T.R., Guzior, Dziarma, Gruby Mielzky

niedziela: Żabson, OIO, Sobel, Smolasty, Oliwka Brazil, Avi x Louis Villain, Sarius, Ero

A to jeszcze nie koniec ogłoszeń. Więcej info na oficjalnej stronie Sun Festival.

Skepta

Skepta

The Game

The Game

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, prowadzący audycję „Nevermind” w newonce.radio. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych.
Komentarze 0