Steez pracuje nad nowym PRO8L3MEM. A my zrobiliśmy o tym minidokument

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
Steez
Piotr Pytel

Każdy nowy album to zupełnie nowa historia – mówi multiplatynowy producent i DJ. Właśnie tej historii poświęcone zostało nasze czteroodcinkowe docuseries, którego partnerem jest Porsche (współpraca reklamowa).

Na początku tego roku PRO8L3M za pośrednictwem enigmatycznego nagrania zapowiedział projekt, który ma stanowić podsumowanie dekady działalności grupy. Jubileuszowy PROXL3M to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier na polskiej scenie muzycznej. W końcu Oskar i Steez – zdobywcy dziewięciu Platynowych Płyt – nie wydali nowego albumu długogrającego od czasu Fight Clubu z marca 2021 roku.

Nasza seria Behind the Steez oferuje unikatowe spojrzenie za kulisy nadchodzącego PRO8L3MU. Postanowiliśmy opowiedzieć trochę, jak ta muzyka powstaje od zaplecza. Skąd biorą się pomysły i brzmienia oraz jakie znaczenie ma w tym wszystkim indywidualny styl tłumaczy producent w pierwszym epizodzie, będącym ekscytującym wprowadzeniem do uniwersum jego studia. Przy każdym kolejnym materiale eksplorowaliśmy nowy sprzęt, którego z czasem uzbierało się całkiem sporo, więc w tym odcinku zrobimy mały wstęp – dodaje. Kolejne poświęcone zostaną sesji nagraniowej singla PRO8L3MU czy wykorzystaniu sztucznej inteligencji w pracach nad premierową muzyką zespołu. Zamknięcie miniserialu obejmie z kolei ostatnią prostą procesu, który zakończy się publikacją płyty PROXL3M. Nie zabraknie w tym ujęć z koncertu promującego wydawnictwo.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.