Supreme sprzedane za ponad 2 miliardy dolarów! Kto jest nowym właścicielem jednej z największych marek streetwearowych?

Zobacz również:5 najdziwniejszych gadżetów z nowej kolekcji Supreme jesień/zima 2020
Fashion Label Supreme In London
fot. Mike Kemp/In PIctures via Getty Images

Gigantyczna transakcja może być zaskoczeniem dla sneakerheadów, ale przejęcie Supreme jest wynikiem długotrwałych relacji pomiędzy brandem a korporacją.

Jak podaje Highsnobiety, marka założona przez Jamesa Jebbię została kupiona przez VF Corporation. Amerykańska spółka jest właścicielem ponad trzydziestu marek, w tym między innymi Vansa, The North Face czy Timberlanda, które nawiązywały już współpracę z Supreme.

VF Corp przejmie Supreme za 2,1 mld dolarów. Od kogo? Od dotychczasowych właścicieli połowy udziałów brandu, Carlyle Group i Goode Partners, którzy trzy lata temu kupili je za około 500 milionów dolarów. Korporacja dodatkowo zobowiązała się dopłacić sprzedającym kolejne 300 milionów dolarów, jeżeli firma osiągnie założone w umowie cele.

To partnerstwo zachowa naszą wyjątkową kulturę i niezależność, jednocześnie umożliwiając nam rozwój na tej samej ścieżce, którą podążaliśmy od 1994 roku - tak sprzedaż udziałów podsumował sam założyciel Supreme, James Jebbia. Z kolei Steve Rendle, prezes VF Corp, podkreślił, że dołączenie do korporacji daje Supreme możliwość zrównoważonego i długoterminowego rozwoju, zarówno w kwestii globalnego łańcucha dostaw, międzynarodowych platform, jak i zrozumienia konsumentów. Rendle dodał, że przejęcie brandu nie oznacza ścisłej współpracy jedynie z markami z portfolio VF.

Transakcja o wartości 2,1 miliarda dolarów zostanie sfinalizowana pod koniec 2020 roku. To największe przejęcie przez VF Corp, od kiedy w 2011 roku spółka kupiła markę Timberland za 2,3 mld dolarów. Według wyliczeń VF inwestycja w Supreme, która obejmuje otwarcie nowych sklepów stacjonarnych i zwiększenie sprzedaży internetowej, ma w 2022 roku przynieść co najmniej 500 milionów dolarów przychodu.

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.