Taco Hemingway, Quebonafide, Jan-rapowanie, Mata... Oto 4 dziwne fanfiki o polskich raperach

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
MATA-2.jpg
fot. Kacper Dudziak

Jeśli jeszcze nie trafiliście na fanowskie dzieła dotyczące najbardziej znanych polskich raperów, to nie wiecie, co to życie.

Śmiejesz się, że co chwilę pierdolę ci, że chcę stąd zniknąć / Przeczytaj o sobie kilka fanfiction – nawijał w Pilocie Jan-rapowanie, gdy wspominał o Szymanie, swoim hypemanie i project managerze SBM Label.

Interpretacje tego dwuwersu mogą być różne, ale jedna od razu przychodzi na myśl: uniwersum raperskich fanfików umie wprawić w osłupienie nie tylko samych bohaterów, ale też czytelników. Mamy dla was cztery przykłady literatury z raperami w tle, które w mig wpadły nam w oko (choć to nie komplement).

1
SBM Sister
matafcebook-1.jpg

Na przełomie 2019 i 2020 Mata był na ustach całej Polski za sprawą Patointeligencji (a później wydał album, który wyjątkowo przypadł nam do gustu, o czym pisaliśmy tu). Nic dziwnego, że doczekał się sporej liczby fanowskich fabuł i fabułek na swój temat, z czego z pewnością wybija się ta na temat jego romansu z niejaką Marią, początkującą raperką i siostrą... Białasa. Brzmi jak doskonała podstawa do wewnątrzlabelowego beefu, ale niczego nie będziemy wam zdradzać, nie ma tak dobrze.

2
Jan-romansowanie
Janek-.jpg

Aż chciałoby się spytać: czy pamiętacie jeszcze początek tego tekstu? Wiemy jednak, że tak, więc sobie darujemy. Nie jesteśmy za to pewni, z czym kojarzy się wam Tokio, ale to ono stało się krajobrazem dla jedynego w swoim rodzaju romansu niejakiej Miki i Janka-rapowanie. Czy nasz kolega radiowiec skwitował to Uśmiechem? Tego nie wie nikt.

3
Młoda Wilczyca
mlodewilki.jpg

Na pewno nie słyszeliście o takiej raperce jak Domi – a to dlatego, że jest ona postacią wymyśloną na potrzeby fanfika dotyczącego, czego już pewnie zdążyliście się domyślić, Młodych Wilków Popkillera. A dokładnie 6. edycji, w której to znalazła się ta 18-letnia MC. Składającą się z 9 rozdziałów opowieść zawiera duże ilości Zeamsone'a, który stał się jedną z dwóch najważniejszych postaci całości. Romans alert (jak to w fanfiku).

4
Kalafiory i znaki zapytania
taconafide.jpg

Po wnikliwym oglądzie tagów stwierdzamy, że żadni raperzy tak często nie miewają kończących się w łóżku bromance'ów jak Taco Hemingway i Quebonafide. Ba, w ich przypadku staje się to niemal normą, podobnie jak historie o porwaniach fanek, w których biorą udział wspomniani (sic!). Jeden z fanfików domaga się jednak osobnego, pokrętnego propsa – czyli ten, w którym Taco jest sprzedawcą kalafiorów na bazarze, Jakub jest dziwnym typem z dziwnymi tatuażami, a potem dzieją się rzeczy – bez mała – niestworzone. Czysty surrealizm na wysokich szczeblach nie tylko rapowej władzy.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.