Taco mówił kulturalnie, ale nie podziałało: Bedoes i Lanek wracają z zaangażowanym singlem i rozpoczynają Rewolucję Romantyczną

Zobacz również:Bedoes pracuje nad nowym albumem i zapowiada coś zaskakującego
Bedoes Rewolucja Romantyczna.jpg
fot. Maksym Rudnik @maksymrudnik

Bedoes dopisuje autorski epilog do Polskiego Tanga, prezentując najbardziej osobisty utwór od czasu Kwiatu Polskiej Młodzieży i swoją najbardziej płomienną publicystykę od czasu 1998. To pierwszy zwiastun albumu Rewolucja Romantyczna, który ujrzy światło dzienne na początku przyszłego roku. Producentem całego materiału - podobnie jak w przypadku Opowieści z Doliny Smoków - jest Lanek.

Bydgoski raper po raz kolejny nie pierdoli się w tańcu i na pierwszej prostej promocji nowej płyty dostarcza wersy, które długo będą na ustach hiphopowej (i nie tylko) społeczności: Moje słowa to kałachy, będę kochał moich ludzi/Nawet jeśli nagle któryś wyskoczy ze swojej szafy, Robią strefy wolne od LGBT/Podczas kiedy ten kraj upada i woła tylko o miłość, Czy jesteś za PiSem, czy za PO - mam to w chuju/Bądź dobrym człowiekiem, ty pierdolony głupku, Jechałem do lasu się zabić, kiedy dowiedziałem się/Że mnie nie kochasz...

Swoistym smaczkiem, który z miejsca przykuwa uwagę jest - wspomniany przez nas w tytule - follow-up do Polskiego Tanga; społeczno-politycznego hymnu Taco Hemingwaya, za którego warstwą muzyczną również stał Lanek.

Wracają do dzisiejszej premiery - überintensywny numer, który właśnie wyszedł stanowi zapowiedź drugiego wspólnego longplaya obu zawodników po - potrójnie platynowych - Opowieściach z Doliny Smoków z listopada 2019 roku. Na Rewolucję Romantyczną trzeba będzie poczekać do 15 stycznia, preorder jest już dostępny tutaj, a tracklista przedstawia się następująco:

1. Intro

2. Rewolucja Romantyczna

3. TOA$T

4. Chrome Hearts

5. Tatuaże i Striptiz

6. Nawiedzony Dom

7. Gretzkii

8. Wędrowiec Nad Morzem Mgły

9. NBP

10. Tajemnice Atlantydy

11. Bukiet Białych Róż (SQUADSHIT #13)

12. Moi Ludzie

13. Mbappé

14. NIEWIEŚCIN BYDGOSZCZ

15. Marseille :*

16. City Boy :*

17. Vivienne Westwood :*

18. Frenezja Romantyczna :*

19. Doda :*

- BONUS TRACK

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.