Tede i Peja dali na zgodę? Dzięki AI powstał ich wspólny numer, którego musicie posłuchać

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
Tede Peja

Sztuczna inteligencja budzi wiele kontrowersji. Weźmy ostatnie zamieszanie wokół – stworzonego z jej pomocą – numeru Drake'a i The Weeknd, który właśnie wyleciał z serwisów streamingowych. Czy jednak nie podnosi na duchu, że dzięki AI udało się wygenerować szczęśliwe zakończenie konfliktu trwającego na naszej scenie od blisko czternastu lat?

Gdy jeszcze żywe były wspomnienia o Zielonej Górze i następujących po niej reperkusjach, beef Tedego i Pei miał niepokojąco wysoką temperaturę. Od dłuższego czasu ogranicza się do internetowych przepychanek, co mogłoby wskazywać, że jest bliski wygaszenia, ale wciąż tak się nie dzieje. Skoro więc między raperami zbyt wiele jest zaszłości i złej krwi, ktoś postanowił wziąć (ich) sprawy w swoje ręce. Tak powstał numer, w którym Ryszard deklaruje, że nie będzie więcej odwoływał koncertów oponentowi, a Jacek obiecuje, że nie będzie źle pisał o adwersarzu Caps Lockiem.

Jeśli chodzi o autorstwo, napisaliśmy ktoś, ponieważ twórca, który puścił to w obieg pragnie pozostać anonimowy. Szkoda – trudno będzie go przez to zgłosić do pokojowego Nobla. Zdradzimy jednak, że chodzi o postać... zasłużoną. W tym momencie zasłużoną na pewno tym, że przypomniała: nie ma co się kłócić i lepiej odrzucić przemoc.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.