The Game i Peja razem w klipie Zbuka. Długo zapowiadany numer w końcu ujrzał światło dzienne

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
The Game
Kevork S. Djansezian/Getty Images

Feat z The Game to było marzenie Tomka. Dwa lata po jego śmierci okazało się że RX ma bity, które Tomek wybierał na album „Recydywista 2". Jak tylko usłyszałem ten bit, to od razu wiedziałem, że to jest to! Gangsta shit rodem z albumów Chady i Game’a.

O tym, że ten kawałek istnieje wiedzieliśmy od dawna. Ale teraz w końcu możemy go posłuchać. A o tym, że The Game dobrze odnajduje się w naszym kraju (no chyba, że akurat nie dotrze na koncert) wiadomo już od dobrych kilku lat. Nie było też tajemnicą, że krajowi zawodnicy mieli szansę pogadać na backstage’ach z raprem, który przez jakiś czas był jednym z najgorętszych zawodników na całym globie. Ale kolab z byłym członkiem G-Unit to już wyższa liga.

I pierwszym raperem, który tego dokonał został – co dla niektórych może być niespodzianką – Zbuku. To właśnie MC z Prudnika jest gospodarzem kawałka, do którego dograli się The Game oraz Peja. Przy okazji premiery numeru i towarzyszącego mu klipu, Zbuku podzielił się na swoich social mediach kulisami powstania utworu. A za ojca chrzestnego tej współpracy należy uznać Chadę – bliskiego współpracownika i mentora reprezentanta Step Records. Tomasz Chada, na kilkanaście dni przed swoją tragiczną śmiercią, grał bowiem support przed autorem How We Do.

W jego domu w honorowym miejscu wisiała koszulka z podpisem Game’a, która była oprawiona w antyramę. Warto wspomnieć, że to nie był zwykły support, gdyż koncert Chady trwał 1,5 h i zrobił [ogień] – pisze Zbuku i dodaje: Feat z The Game było marzenie Tomka. 2 lata po jego śmierci okazało się że RX ma bity, które Tomek wybierał na album „Recydywista 2”. Jak tylko usłyszałem ten bit, to od razu wiedziałem, że to jest to! Gangsta shit rodem z albumów Chady i Game’a.

Pełną historię genezy Young Blood, Old Rules przeczytacie tutaj. A kawałek obczaicie poniżej:

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
W muzycznym świecie szuka ciekawych dźwięków, ale też wyróżniających się idei – niezależnie od gatunku. Bo najważniejszy jest dla niego ludzki aspekt sztuki. Zajmuje się także kulturą internetu i zajawkami, które można określić jako nerdowskie. Wcześniej jego teksty publikowały m.in. „Aktivist”, „K Mag”, Poptown czy „Art & Business”.
Komentarze 0