To będzie game changer - nowy smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra 5G robi zdjęcia jak z profesjonalnych sesji

Zobacz również:Przyszłość jest tutaj. Jak XXI wiek zmienił zastosowanie technologii, które już znaliśmy
WWW_.jpg

Cała kampania na TikToku? Bardzo proszę. I to z udziałem topowego fotografa gwiazd, Rankina i brytyjskiej raperki, Stefflon Don. Samsung mógł sobie na to pozwolić, ponieważ zdjęcia i filmy wykonane aparatem najnowszego smartfonu są naprawdę wysokiej jakości.

Seria Galaxy S21, która zadebiutowała na rynku, jest skrojona na nasze czasy. To zupełnie nowy level profesjonalnych możliwości filmowania i fotografowania, doceniony nawet przez specjalistów, jakim bez wątpienia jest właśnie Rankin. Fotograf współpracował chociażby z Kendall Jenner czy Robertem Downey Juniorem. Tym razem podjął się kampanii wraz z Stefflon Don, której nagranie z backstage’u trafiło na TikToka.

RAN 10433 7025.jpg

80’sowe wideo w jakości 8K, wykonane jedynie przy pomocy Galaxy S21 Ultra 5G jest dowodem na to, że ten smartfon jest stworzony do robienia profesjonalnego contentu, nawet jeżeli nie jesteście profesjonalistami. Bo skoro kadr z filmu jest niemal tak samo dobrej jakości, jak zdjęcie, to najwyższa pora zrezygnować z masywnych kamer i aparatów. A przecież liczy się też wygoda - z tym zgrabnym smartfonem łatwo wybrać najlepsze ujęcie, bo tu od razu mamy 3 widoki z 3 różnych obiektywów, dzięki czemu nie musimy zmieniać pozycji i kątów ujęć.

RAN 10433 5023.jpg

Jeszcze parę słów o tym, co wyróżnia modele Galaxy S21. Oprócz wyjątkowego designu i wspomnianej kinowej technologii 8K dochodzi udoskonalona opcja Super Steady, czytaj: koniec z ruszonym obrazem. Bardzo mocne są tu też aparaty. Galaxy S21 Ultra 5G wyposażono w poczwórny aparat, który obejmuje ultraszerokokątny obiektyw 12MP i szerokokątny 108 MP. Galaxy S21 Ultra 5G umożliwia też nagrywanie W 4K 60 klatek na sekundę każdym z obiektywów, także tym przednim, przez co wasze wideo będzie superpłynne. Do tego 100-krotny Space Zoom, który zapewni wyraziste ujęcia nawet w słoneczne dni.

1610294325-daca48bcee8d4d3c55c4f2a026c01a67.jpg

Ale nie chodzi przecież jedynie o cykanie fotek i nagrywanie filmów. Seria Galaxy S21 to także nowa jakość wideorozmów i aplikacji mobilnych, czyli naszych stałych towarzyszów. Co jeszcze? Auto Switch, czyli opcja łatwego przełączania się z jednego urządzenia Galaxy na inne, inteligentna ochrona wzroku, nowa obudowa aparatu, płynna prezentacja treści (wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X 120 Hz), zaawansowana wydajność WiFi (rzecz mocno pomocna przy pracy zdalnej), no i to pierwsze w historii smartfony serii S, które obsługują rysik S Pen.

I na koniec nasze dwie ulubione opcje. Galaxy S21 Ultra 5G oraz Galaxy S21+ 5G mogą pełnić rolę cyfrowego kluczyka, przez co w niedługim czasie będziecie mogli otworzyć bezdotykowo np. kompatybilne samochody. Natomiast opcja Smart Things dla Android Auto umożliwi sterowanie urządzeniami domowymi z samochodu.

Premiera modeli Galaxy S21, S21+ i S21 Ultra odbyła się 14 stycznia.

Tekst powstał we współpracy z Samsung

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.