To oficjalne: mamy pierwszego rapera w piłkarskiej Ekstraklasie

Lechia Gdansk v Radomiak Radom - Ekstraklasa
fot. gettyimages

Ani Krzy Krzysztof, ani Quebo, ani Paluch – bo nie idzie tu o nikogo, kto jest bardziej znany z rapsów, a mniej z zajawy na granie w piłkę.

Rapującym rodzynkiem w Ekstraklasie jest bowiem Leonardo Rocha, portugalski napastnik Radomiaka Radom. Ultima Batalha, czyli po polsku Ostateczna Bitwa – tak nazywa się jego pierwszy singiel. Do utworu powstał też klip, który Rocha nagrał na radomskim rynku. W nagraniach towarzyszyli mu koledzy z zespołu, Pedro Henrique i Luizao.

Leonardo Rocha jest rekordzistą Ekstraklasy w sezonie 2023/24, ale... w liczbie meczów, podczas których wszedł z ławki; stało się to w 18 spotkaniach. Jesienią Rocha zagrał dla Radomiaka w 19 spotkaniach, strzelając dwie bramki. Barwy radomskiego klubu zakłada od wiosny 2022 roku, przedtem występował głównie w klubach belgijskich.

Za rapowanie podczas swoich karier brali się m.in. Romelu Lukaku, Memphis Depay czy nasz Tymoteusz Puchacz, więc jak już się inspirować, to najlepszymi. No i jeszcze ten zamaskowany Dide z Premier League, o którym pisaliśmy tutaj. Radomska przecinka na linii Rocha – KęKę? Widzimy to.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Komentarze 0