W GTA Online gracze mogą zaszczepić swoje avatary przeciwko COVID-19

Zobacz również:Urodzeni w najntisach poczują się staro. Te kultowe gry kończą w tym roku 20 lat (część 1)
GTA Online - Pfizer
Cidade Alta - Conscientização no combate à Covid-19 / Youtube

Pięć gwiazdek i udana ucieczka przed policją? Teraz najmocniejszym trendem w grze jest plakietka oznaczająca poddanie swojej postaci szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

Grand Theft Auto od wejścia w 3D, od którego minęło już 20 lat, nadal kojarzy się przede wszystkim z fantazjami dotyczącymi chaosu i anarchii – biciem przechodniów, kradzieżą luksusowych aut czy ucieczkami przed policją i wojskiem. Rozwijająca się z każdą kolejną edycją seria oferuje jednak znacznie więcej w warstwie fabularnej oraz dostępnych aktywności, a najnowsza inicjatywa powstała może odebrać jej odrobinę, kumulowanej przez dekady, niesławy.

Na brazylijskim serwerze GTA Online, a dokładnie w trybie Role Play, w którym gracze odgrywają określone role społeczne, ruszyła akcja szczepień przeciwko COVID-19. Dokładnie, sandboxowa symulacja postanowiła się dostosować do panujących realiów. Niezależnie od tego, czy w realiach serwera Cicade Alta (port. przedmieścia) jest się ciężko pracującym cierpowiczem, dostawcą paczek czy zbierającym gwiazdki na liczniku gangusem, warto powstrzymać rozprzestrzenianie się niecnej zarazy. Taką opcję dla brazylijskich gamerów i gamerek udostępnia firma Pfizer.

Wystarczy założyć swojemu avatorowi maseczkę i udać się do punktu wirtualnych szczepień. W nagrodę można dostać specjalną plakietkę, którą można umieścić na ramieniu swojej postaci. Użytkownicy dzielą się także hashtagami oraz odznakami na swoich kanałach social mediowych.

Wspólna inicjatywa Pfizera oraz agencji Ogilvy Brazil oraz Druid promuje szczepionki w świecie wirtualnym i jak najbardziej realnym. Szacuje się, że w Brazylii zaszczepiono już 70% populacji. To całkiem blisko progu tzw. odporności stadnej. Koncept ten jest jednak bardzo sporny w środowisku medycznym i podstawowym celem jest zaszczepienie jak największej liczby osób.

Gry wideo, zwłaszcza te oferujące online’owy multiplayer, stały się jednym z beneficjentów krajowych oraz administracyjnych lockdownów. Animal Crossing: New Horizons, jeden z tytułów, który rozpromował się dzięki symulacji wielu aktywności, był wielkim hitem początku pandemii. Produkcja Nintendo nadal jest niezwykle popularna, a jednym z mocnych trendów jest zakładanie swoim avatorom maseczek. Podobną opcję oferuje też mobilne Pokémon GO.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.