Urodzeni w najntisach poczują się staro. Te kultowe gry kończą w tym roku 20 lat

Zobacz również:W 2021 będziemy grać w gry. Oto gamingowe premiery, na które czekamy jak źli
GTA III
fot. materiały prasowe

Zamachy na World Trade Center, premiera Discovery duetu Daft Punk, zwycięstwo Adama Małysza w Turnieju Czterech Skoczni, start Wikipedii, iTunesa i Windowsa XP. Może zabrzmi to dziwnie, ale od tych wszystkich wydarzeń mija w tym roku 20 lat.

Jeśli spojrzy się na listę gier, które ukazały się w 2001 roku, można złapać się z wrażenia za głowę. Jeden z najciekawszych okresów względem wirtualnej rozrywki i wysyp premier, które pozostają w sercach – i na dyskach – graczy do dziś. Początki kultowych serii, pozycje rewolucjonizujące gatunki, przełomowe rozwiązania graficzne i rozkwit szóstej generacji konsol. Poza pecetami, w wielu domach królowało wtedy PlayStation 2, tempa próbowało mu dotrzymać Nintendo GameCube, a swoje pierwsze kroki stawiała marka Xbox, która do Polski dotarła dopiero trzy lata później. Od tej fantastycznej ery względem świata gier mijają w tym roku dwie dekady, get used to it.

Podziel się lub zapisz
Redaktor naczelny newonce.net. W newonce.radio prowadzi publicystyczny Status, autorską audycję kolekcje i współprowadzi dwie inne: Daj Wariata i Strzałką chodzisz, spacją skaczesz. Najbardziej jara go to, co odkrywcze i eksperymentalne – czy to w muzyce, czy w technologii, czy w gamingu.