We wtorek newonce.radio zafunduje wam przelot z wschodniego na zachodnie wybrzeże. Tylko rapsy!

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
details_1602418183-WWW_SAM_SRODEK.jpg

A wszystko dzięki playliście Rapster World Up! i ZuzieOK, która poprowadzi specjalną audycję w ramach Samego Środka Dnia.

Zaczniemy jak w reklamach telezakupów: męczy was lecąca w kółko ta sama muzyka? Przewijające się po raz setny przez playlisty nudne popowe kawałki? Macie dość swoich nieaktualnych playlist i najchętniej zrobilibyście je od nowa? Nie martwcie się!

To teraz już bez żadnej ironii: na playliście Rapster World Up! znajdziecie świeże, dobre i aktualne rapsy z całego świata. Dominują Stany Zjednoczone, ale pośród wykonawców znajdą się też Kanadyjczycy, Brytyjczycy, Nigeryjczycy czy Ukraińcy. 4 godziny muzyki i playka, na której znajdziecie same najświeższe trendy, a nic, co naprawdę istotne na młodej scenie, nie umknie waszej uwadze.

A jeśli słuchanie muzyki to dla was trochę za mało i chcecie do tego trochę merytorycznej wiedzy i masy ciekawostek na temat rzeczy, które właśnie lecą w waszych słuchawkach, to nie martwcie się - we’ve got you. Już we wtorek 3 listopada między 14:00 a 16:00 Zuza OK, DJ-ka, tatuatorka i prezenterka newonce.radio, profesjonalnie przeprowadzi was przez Rapstera. Save the date!

Kogo usłyszycie w Samym Środku Dnia z Rapsterem World Up? No na przykład Drake’a, który dopiero niedawno wyklarował, o co dokładnie chodzi z enigmatycznie brzmiącym hasłem Certified Lover Boy. Po tygodniach domniemywania i detektywistycznej pracy fanów, którzy dokładnie analizowali odzieżowy merch, okazało się, że CLB to nic innego, jak nadchodzący album Kanadyjczyka. Czyli coś, na co czekało wielu. Premiera? Styczeń 2021.

Rapster World Up! to też chociażby numery zmarłego tragicznie w 2020 roku Pop Smoke’a – ikony nowojorskiego drillu, która jak nikt inny przyczyniła się do rozpropagowania gatunku na cały świat. Uwaga, ciekawostka! Na jego pośmiertnym albumie Shoot For The Stars Aim For The Moon znalazł się beat produkcji Polaka – Showin Off Pt. 2 z Fivio Foreing na feacie wyprodukował Szamz.

Z kolei trackiem, który jako pierwszy może rzucić się w oczy (głównie dlatego, że jest numerem jeden na playliście), jest Lemonade od Internet Money. Jeśli ich nie znacie, to najwyższa pora się zapoznać – to ekipa producentów i raperów, stworzona w 2016 roku przez beatmakera Taza Taylora. Na ich najnowszej płycie B4 The Storm znalazł się cały kalejdoskop gwiazd – od Gunny i Don Tolivera, przez Juice’a WRDL i Trippie’ego Redda, po Wiza Khalifę i Kevina Gatesa. Aha – i wejdźcie sobie na ich stronę internetową, bo czeka was tam gierka na wzór starych Pokemonów. Spędziliśmy na niej jakieś pół godziny (w pracy, ale nie mówcie naszemu szefowi) i z czystym sumieniem polecamy.

Na tym oczywiście nie koniec, bo na playliście Rapster World Up! usłyszycie także Cardi B, Public Enemy, Big Seana, Nasa, Lil Wayne’a… nie będziemy przecież wymieniać wszystkich. Możecie sprawdzić, co was czeka, sprawdzając samą playlistę na Spotify – znajdziecie ją wyżej. A tymczasem, do usłyszenia w eterze!

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.