Wirtualna moda: pandemia, Fortnite i kolekcje ubrań, które nie istnieją

Zobacz również:Nowe plecaki oraz torby z jesiennej kolekcji Carhartt WIP sprawdzą się i na szkolnym korytarzu, i wśród górskich szczytów
118126925_123014679222470_2857425946271088226_n.jpg

Wyobraź sobie, że przeglądasz strony internetowe i nagle zauważasz lśniący, metaliczny t-shirt o nieregularnym kształcie. Wygląda jak strój randomowej postaci w Simsach, ale decydujesz się na zakup, bo nie przypomina żadnej rzeczy z twojej szafy. Jednak zamiast typowego zamówienia, oczekiwania i dostawy, wysyłasz jedynie swoje zdjęcie, a następnie otrzymujesz je z nałożoną koszulką. Od teraz możesz nosić ją jedynie w wirtualnym świecie. Tak wygląda przyszłość mody.

Jakiś czas temu Balenciaga zadebiutowała z online’ową grą, w której zaprezentowano najnowsze itemy marki. Pisaliśmy wówczas, że w dobie social distancingu projektanci szukają alternatywnych sposobów na pokazy mody, dotarcie do nowego odbiorcy i interakcję z klientami - jedna z najbardziej dochodowych branż ma na to sporo trików, a na 2021 rok patrzymy przez VR-owe okulary. To były trafne przewidywania - wirtualna moda stale zyskuje na znaczeniu.

Podziel się lub zapisz
Najmłodsza z niuansowej ekipy. Związana z redakcją newonce.net od 2019 roku. W przerwach od scrollowania TikToka i binge-watchingu najnowszych premier serialowych pisze o zagranicznym i polskim rapie, zjawiskach internetowych oraz modzie.