Wstawaj kowboju: rapowy singiel ma teraz najwięcej Platyn w historii

Zobacz również:Od baggy jeansów do kiecek - co sprawiło, że raperzy zaczęli czerpać z mody damskiej?
Lil Nas X
fot. Matt Winkelmeyer/Getty Images for Stagecoach

Jak informuje Billboard - Old Town Road pokryło się platyną po raz czternasty (!), co jest rekordowym wynikiem w Stanach Zjednoczonych. Lil Nas X wysunął się w ten sposób na czoło peletonu, w którym znajdowali się John Legend z All Of Me oraz Luis Fonsi z Despacito, mogący pochwalić się zaledwie trzynastokrotnym wyróżnieniem.

W piątek informowaliśmy o wyczynie Tymka, który - za Język Ciała - zdobył pierwszy podwójny Diament w historii polskiego hip-hopu. Wzbudziło to niezadowolenie części czytelników, którzy do gatunku mają podejście raczej konserwatywne. Po dwóch dniach przychodzi nam znowu dorzucić do pieca...

Przebój Lil Nas X-a, w którym udzielił się Billy Ray Cyrus - wykręcił 14 milionów equivalent song units, co jest historycznym wydarzeniem dla amerykańskiej branży muzycznej. Według zasad RIAA - jeden unit równa się pojedynczej sprzedaży cyfrowej kawałka lub 150 streamom.

21-letni raper zostawia więc w tym momencie w tyle wspomnianych Johna Legenda i Luisa Fonsiego oraz Katy Perry (Firework), Bruno Marsa (Just the Way You Are), Eminema z Rihanną (Love the Way You Lie), Eda Sheerana (Thinking Out Loud), Justina Biebera z Ludacrisem (Baby) oraz The Chainsmokers i Halsey (Closer), którzy zdobywali dwunastokrątną platynę za swoje utwory.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.