Agnieszka Szydłowska

Agnieszka Szydłowska

Lubi wszystko co się wiąże z działaniami artystycznymi - od teatru przez film, muzykę, sztuki wizualne po samo radio, które też cudownie odwołuje się do wrażliwości i wyobraźni. Lubi rozmawiać z ludźmi, pociągają ją właściwie bez wyjątku. Ma wielki apetyt na rzeczy nowe i spotkania z tymi, których jeszcze nie spotkała. Nie ma hobby, bo praca jest jej hobby więc wychodzi na to, że pracuje non stop lub - z drugiej strony- non stop oddaje się przyjemnościom.
Obserwuj mnie:
TreściAudycje

Treści

8 KOBIET - Kobiety, które wcielają feminizm. Karolina Sulej

Na zakończenie drugiego sezonu 8 KOBIET Agnieszka Szydłowska wraz z Karoliną Sulej, autorką książki „Ciałaczki", porozmawiają o kobietach, które wcielają feminizm.

57 min
PS GRA - Elektronicznie z Korą. Michał Pepol & Audioriver

O sentymentach z dzieciństwa i miłości do Kory, z której wyniknął projekt “Kora jest wieczna”. Ekologicznym podejściu festiwalu, jego 11 scenach i uzupełniających atrakcjach.

2 godz. 16 min
Tygodnik - #84 Mniej oczywiste wybory na festiwalowej mapie Polski

Wypadający wewnątrz długiego weekendu TYGODNIK i jego prowadząca, nie wyłamują się z klimatu wszechobecnego chillout’u. Przyjemny tour po festiwalowej mapie Polski zaczynamy wspólnie z Pauliną Wilk...

1 godz. 48 min
Godzina Czasu - Nie ma terminu przydatności. Beata Kozidrak

Beata Kozidrak - gwiazda, którą w Polsce zna chyba każdy. Kultywuje zasadę, że nie ma czegoś takiego jak termin przydatności na szczęście, spełnienie i życie.

1 godz. 16 min
PS GRA - Muzyka wszystkich zmysłów. Małgorzata Płysa & Bartosz Kruczyński

Rozmowa o wyzwaniach, które stoją przed organizatorami w postpandemicznej rzeczywistości, obecnie przesiąkniętej dodatkowo atmosferą kryzysu wojny, bliskości i niepewności.

2 godz. 3 min
8 KOBIET - Dobrze jest mieć swoją niszę. Jowita Budnik

Jowita Budnik - aktorka, matka, laureatka Orła. Wraca na ekrany w głównej roli filmu „Po miłość”, którym udowodniła, że ma szczęście trafiać na najlepiej napisane role.

50 min
PS GRA - Muzyka, do której musieliśmy dojrzeć i ta, z której cieszymy się jak dzieci

Z okazji Dnia Dziecka PS GRA bez nostalgii, ale ze wspomnieniami. Utwory z dawnych lat, które odkrywamy i doceniamy na nowo.

1 godz. 58 min
Tygodnik - #83 doba na odczarowanie muzyki klasycznej, badania na molach książkowych i Biennale Warszawa od kuchni

Troje wyjątkowych gości i trzy wyjątkowe tematy. Marcin Masecki przedstawi ludzką, a czasem i nawet szczęśliwie pochyloną nad kotletem, twarz muzyki klasycznej i przybliży kulisy pracy nad całodzie...

2 godz. 0 min
Godzina Czasu - Wszystko zaczęło się od wagarów. Paweł Stasiak

Nic nie sugerujemy, ani nie namawiamy, ale ta rozmowa to dowód na to, że wagary mogą doprowadzić do sukcesu.

1 godz. 27 min
PS GRA - Klasyka gatunku. Bartek Wąsik

PS GRA klasykę gatunku, ale bez podziału na gatunki. Bo te są passe. Bartek Wąsik wykonał utwory na żywo. Czy pianista może mieć punkrockową duszę?

1 godz. 55 min
Tygodnik - #82 Fotofestiwal 2022 i 15-lecie Żywej Biblioteki

W tym TYGODNIKU Krzysiek Candrowicz opowiada o Fotofestiwalu w Łodzi i Żywa Biblioteka obchodząca 15-lecie działalności w Polsce.

1 godz. 57 min
8 KOBIET - Ewa Winnicka. Jak się starzeć bez godności?

„Jak się starzeć bez godności”? Jak wyłączyć myślenie, że wszystko jeszcze przed nami i uniknąć przeżycia życia w poczekalni?

49 min
PS GRA - Od Sinead O'Connor po Jerzego Mazzolla, czyli muzyczna podróż w czasie

Jak brzmiała muzyka, kiedy na scenie pojawiła się Sinead O'Connor? W jaki sposób w takim tempie udało jej się podbić cały świat i dlaczego została skazana na banicję?

2 godz. 2 min
Tygodnik - #81 Open House Gdynia, Millennium Docs Against Gravity i Miesiąc Fotografii w Krakowie

O 8. edycji Open House Gdynia, nadchodzącym Miesiącu Fotografii w Krakowie oraz filmie o Florianie Yurievie. Na chwilkę wpada też Cecylia Malik.

1 godz. 16 min
PS GRA - Były tylko we dwie, a i tak zabrakło powietrza. Iwona IVO Kmiecik

Agnieszka z gościnią Iwoną Kmiecik od początków muzycznych doświadczeń do planów na przyszłość.

2 godz. 1 min
Tygodnik - #80 Millennium Docs Against Gravity 2022

TYGODNIK poświęcony festiwalowi Millennium Docs Against Gravity. Karol Piekarczyk oprowadził nas po całym programie.

1 godz. 55 min
8 KOBIET - Nazywajmy chorobę otyłości po imieniu. Magdalena Gajda

Magdalena Gajda swoje miejsce znalazła w roli fundatorki i prezeski fundacji OD-WAGA, w której walczy o lepsze życie osób dotkniętych chorobą otyłości.

57 min
PS GRA - Piękno, fun i blues. Dużo bluesa. Rita Pax

PS wraz z Pauliną Przybysz reprezentującą Rita Pax o poezji, smutku, ale też i o zabawie. Czy istnieją jej własne utwory, od których się "odzwyczaiła"?

1 godz. 55 min
Tygodnik - #79 Wspaniałe kobiety i wystawy

Nieco muzycznie, nieco artystycznie. Maja Kleszcz ze swoim nowym singlem „Rzeka dzieciństwa”, zapowiadającym nową płytę. Patryk Bułhak o swojej wystawie „Zamknięte”.

1 godz. 56 min
Godzina Czasu - Strasznie lubię Cię piosenko. Tomasz Habowski

Tomasz Habowski - człowiek renesansu i wielu talentów - w GODZINIE CZASU zdradził, dlaczego jego film "Piosenki o miłości" jest czarno-biały.

1 godz. 30 min
PS GRA - Muzyka się o nich upomina. WE DRAW A & Niechęć

WE DRAW A o wyborze między etatem, a muzyczną pasją oraz Niechęć o odczuciach, gdy jest się zrozumianym przez swoją twórczość w PS GRA.

1 godz. 59 min
Tygodnik - #78 Żywe opowieści muzealne i trochę yassu

W TYGODNIKU z Agnieszką: wystawa "Patrzę,czuję,rysuję", wystawa dedykowana Grażynie Hase oraz gość Jerzy Mazzoll z nową płytą.

1 godz. 48 min
8 KOBIET - Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o seksie, ale ktoś nie pozwolił nam zapytać. Małgorzata Iwanek

Korepetycje z seksualności, braki i zaległości w systemowej i kulturowej ignorancji. Agnieszka Szydłowska w rozmowie z Małgorzatą Iwanek - psycholożką i seksuolożką.

50 min
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play