Grzegorz Sobieszek

Grzegorz Sobieszek

TreściAudycje

Treści

Z Bani - Opium, bomby, sporty walki. Paweł Pieniążek

Co 10 osoba w Afganistanie jest uzależniona od opium, a Talibowie robili zamachy bombowe nawet na sale zapaśnicze. Paweł Pieniążek opowiada o miejscach, gdzie pomimo wojny, życie chce toczyć się normalniej. Jak wygląda jego praca? Na kogo polują terroryści? Dlaczego sporty walki w tym regionie są tak popularne? Poznajcie Bliski Wschód od zupełnie innej strony. Wszystko w ostatnim odcinku podcastu Z BANI.

54 min
Z Bani - Senegal. Czarnoksiężnicy i zapaśnicy. Edward Porembny

Wierzycie w voodoo? Edward Porembny, filmowiec i autor książki "Moje Senegalskie Zapasy" opowiada, o tym, co zafascynowało go w narodowym sporcie tego kraju i jak laamb łączy się z kultem voodoo. O pozycji kobiet w kraju, rozwiązywaniu sporów pomiędzy wioskami, ale przede wszystkim o zapasach i czarnoksiężnikach usłyszycie w podcaście Z Bani.

53 min
Z Bani - Zamiast chleba daj igrzyska. Danik Buka o Białorusi

Czy sport stał się narzędziem propagandy reżimu Łukaszenki? Danik Buka - trener boksu tajskiego - opowiada o sytuacji w swoim rodzinnym kraju i tłumaczy, jak Alaksandr Łukaszenka stworzył model propagandy oparty na sportowej rywalizacji

52 min
Z Bani - Sporty walki w stanie ciągłego konfliktu. Marcin Polczyk

Co ma wspólnego audycja Grzegorza Sobieszka z boksem birmańskim? W obu można dać Z BANI. Marcin Polczyk powraca do Z BANI, by opowiedzieć o swoich podróżach na wschód świata, do rejonu konfliktów i tłumaczy, jak wygląda życie sportowców w rejonie zagrożonym konfliktem,

51 min
Z Bani - Tylko full contact i mocne ciosy. Pola Rogala

Świeża krew na arenie sportów walki. Pola Rogala nie lubi sentymentów, dlatego bije mocno na full-contact. W podcaście przybliżamy czym jest kickboxing, jakie są jego odnogi i jak wygląda ta dyscyplina z perspektywy młodej dziewczyny. Poznajemy historię jak Pola zaliczyła swój pierwszy KO z Sashą Sidorenko oraz jak zaczęła się jen przygoda ze sprzedawaniem lowkinga.

52 min
Z Bani - Szymon Kołecki. Przebić szklany sufit

Kiedyś polski sztangista, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Dziś zawodnik MMA, który nie ma w planach zwalniać tempa kariery. W rozmowie z Grzegorzem Sobieszkiem Szymon Kołecki opowiada o początkach swojej kariery, trudach łączenia treningów z życiem rodzinnym i udowadnianiu, że jest pełnoprawnym zawodnikiem MMA. Gdzie jest szklany sufit Kołeckiego? Posłuchajcie podcastu Z Bani!

54 min
Z Bani - Joanna Jędrzejczyk. Czarno na białym

"To nie jest książka. To jest raczej szczera spowiedź". Gościem podcastu Grzegorza Sobieszka była Joanna Jędrzejczyk, która opowiedziała o swojej nowej książce "Czarno na białym". Jak rozliczyć przeszłość, dać jej z bani, potrafić przyznać się do popełniania błędów?

50 min
Z Bani - Kamil Paczuski. Sporty walki to kultura

Jak inicjatywa Uniq Fight Club zmieniła podejście do sportów walki? Kamil Paczuski w rozmowie z Grzegorzem Sobieszkiem o tym, jak stworzenie kultury w sporcie pomaga im przetrwać w trwającej pandemii i dlaczego blokowanie dostępu do sportu w lockdownie jest błędem. Do tego poznaliśmy historię jednego z najlepszych polskich klubów, który mieści się na przedmieściach Warszawy.

57 min
Z Bani - Baysangur Edelbiev. Najlepsi fighterzy są z Kaukazu

Takiej rozmowy jeszcze nie było. Baysangur Edelbiev jak nikt zna realia Dagestanu – opowiedział nam między innymi o mentalności kaukaskich wojowników, specyfice ich wychowania oraz podejścia do sztuk walki, doskonałych fighterach z tamtych stron, różnicach kulturowych i działalności w ACA MMA w roli szefa na Europę.

54 min
Z Bani - Konrad Nowacki. Po pierwszej stronie do kosza

Dlaczego masowe wydawanie autobiografii to marnowanie czasu czytelników? Kiedy odkładać złą książkę? Konrad Nowacki, jeden z pionierów MMA w Polsce, a od lat osoba związana z rynkiem książkowym opowiada o tym, jak przejść z jednego świata do drugiego, a przy okazji przygotowuje idealny poradnik dla tych, którzy nie mają jeszcze świątecznych prezentów, a rozważają kupno książek o tematyce sportowej. Lista książek: J. Krakauer Wszystko za Everest, Wydawnictwo Czarne W. Finnegan, Barbarian Days: A Surfing Life, Penguin Books A.J. Liebling, The Sweet Science, Farrar, Straus & Giroux A. Agassi, Open, Bukowy Las M. Cox, Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata, Sine Qua Non R.Williams, Wieczny Ayrton Senna, Sine Qua Non M. Calvin, Ludzie znikąd, Sine Qua Non B. Bufford, Among The Thugs, Vintage

53 min
Z Bani - Wojsław Rysiewski. MMA na własnych barkach

Jak to jest trzymać wizerunek MMA na swoich barkach? Wojsław Rysiewski o kontraktowaniu walk największych zawodników z Polski i zagranicy oraz ich podejściu do walk, fanów i sportu.

53 min
Z Bani - Jan Śpiewak. Jak deweloperka dociska sport?

Dlaczego branża deweloperska daje łupnia sportom walki? Grzegorz Sobieszek i Jan Śpiewak w rozmowie o tym, jak pieniądze mogą niszczyć kulturę amatorskiego sportu w mieście.

53 min
Z Bani - Jarosław Rogowski. Chłopak z Shaolin szkoli komandosów

Jarosław Rogowski, szkoleniowiec jednostek specjalnych z zakresu walk wręcz. Rok spędził w Klasztorze Shaolin, a od 10 lat szkoli polskie służby w sztukach walki. Gdzie jest granica obrony koniecznej? Jak reagować na agresję? Które sporty walk sprawdzą się w samoobronie?

55 min
Z Bani - Szczepan Twardoch. Inspiracja z ringu

Pierwsza cześć rozmowy ze Szczepanem Twardochem. O sporcie i sztukach walk. To Twardoch przeprowadził wywiad-rzekę z Mamedem Khalidovem, przedstawiając tym samym portret jednego z największych zawodników MMA. I choć sport odkrył dopiero po trzydziestce, od kilku lat poświęca mu niemal tyle samo czasu, co swojej profesji. W "Z bani" zdradził, że zawsze zasypiał na meczach, bił się raz na ulicy i jak sporty walki zmieniły jego życie. Kontynuacja rozmowy w podcaście .TXT Maxa Cegielskiego.

46 min
Z Bani - Marcin Polczyk. Z kimonem w fawelach

Czy fawele są tak niebezpieczne, jak pokazują to w mediach? Marcin Polczyk aka BJJ Explorer opowie o swoich podrózach do korzeni MMA.

57 min
Z Bani - Czy kibice rzeczywiście zaangażowali się w protest kobiet?

Strajk Kobiet nie schodzi z pierwszych stron gazet. Choć dynamika protesów jest już zdecydowanie inna niż jeszcze kilkanaście dni temu, w dalszym ciągu trwa polaryzacja społeczeństwa. A wśórd niego także środowisk kibicowskich, dlatego Grzegorz Sobieszek pyta, czy dopuszczalne jest stwierdzenie, że na ulicach kibice biją kobiety.

38 min
Z Bani - MARTIN LEWANDOWSKI - Nokaut Mameda, podsumowanie gali KSW 55 i mistrzostwa MMA Polska

Nokaut Mameda to był stempel jakości i zamknięcie buzi krytykom. Mamed jest legendą, Mamed jest mistrzem i pokonał mistrza w 36s - takimi słowami możemy podsumować to, co działo się podczas ostatniej gali KSW. Martin Lewandowski opowiedział Grzegorzowi Sobieszkowi o tym, które walki pamięta najbardziej, w jaki sposób jest ustawiana walka oraz o planach związanych galą KSW 56, która jest zaplanowana na 14 listopada 2020.

58 min
Z Bani - Damian Janikowski. Kawalerka bez wody i medal olimpijski

Dorabiał na bramkach, a od kłopotów z daleka trzymali go koledzy. Damian Janikowski o swoich początkach w zapasach, życiu w kawalerce bez wody, dlaczego zdecydował się walczyć w MMA oraz jak przyjaciele uratowali jego karierę.

54 min
Z Bani - Krzysztof Gutowski. Nigdy w trzeciej rundzie

Zawodnik MMA z rekordem 8-0-0 i człowiek, który pomógł Jankowi Błachowiczowi zdobyć mistrzostwo świata UFC. Opowiedział nam o tym, jak to jest, że nigdy nie walczył więcej niż 2 rundy, co czuje po zdobyciu przez Janka trofeum oraz kiedy zmienił swoje podejście do walki w parterze.

46 min
Z Bani - Karolina Owczarz. Niepokonana w zawodowym sporcie

Pierwszy odcinek audycji Z BANI z Grzegorzem "Griszką" Sobieszkiem w roli głównej. Pierwszym gościem była zawodniczka federacji KSW - Karolina Owczarz. O tym, jak nie została dresiarą, dlaczego sporty drużynowe nie są dla niej, jak zaczęła się jej przygoda ze sportami walki i jak wygląda świat boksu z kobiecej perspektywy.

47 min
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play