3 płyty i współpraca z brytyjskim producentem. Co wiemy o planach Maty?

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
mata.jpg
Fot. Mata/Instagram

Młody Paderewski i 2 Izoteki to tylko prolog. Mata zapowiada grube plany na ten rok.

Natalia to nie moja dziewczyna, tylko moja muza, która zrobiła bity na każdą z 3 płyt, które wydam w 2023 roku – odniósł się do tiktokowych plotek i ogłosił plany na najbliższe miesiące Mata. Jak zwykle nie znamy żadnych konkretów, ale raper powoli odsłania karty. Co wiemy o jego nadchodzących płytach?

Przede wszystkim Matczak ujawnił listę producentów, na której znalezli się Pedro The Producer, Francis, Flory i Wxrrior. Wideo z Matą wrzucił też Jojo, czyli Brytyjczyk regularnie współpracujący z czołówką tamtejszej sceny, między innymi ze znanym z TikToka Nizzy’m The Kiddem, zeszłorocznym debiutantem ArrDee'm czy reprezentantem londyńskiego afro-wave'u Deno.

Publikacje na socjalach Maty czy Wygusia podpowiadają, że jeden z krążków może być wspólnym projektem Gombao33. To jednak tylko domysły.

Nadal nie wiemy, czego się spodziewać pod kątem muzycznym. Młody Paderewski i 2 Izoteki, które trafiły do sieci pod koniec zeszłego roku, to zarówno stylowo, jak i tematycznie dwa różne rapowe światy. Jeśli single te mają być swego rodzaju prologiem, to najprawdopodobniej zapowiadają artystyczne eksperymenty i zabawę formą, którą obserwujemy u Maty właściwie od premiery Młodego Matczaka, którego recenzję przeczytacie na naszej stronie.

Zagadką pozostają również kwestie wydawnicze. Co prawda, Młody Paderewski trafił na jego prywatny kanał, ale już 2 Izoteki wylądowały w SBM Label. Skoro temat Maty nie został poruszony przez Solara w utworze nigdy więcej 2022, to możemy zgadywać, że chociaż jedną z tych płyt wyda właśnie SBM.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Londyński sound, warszawski vibe. Usłyszycie go w audycji Drugie Śniadanie.
Komentarze 0