3 płyty i współpraca z brytyjskim producentem. Co wiemy o planach Maty?

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
mata.jpg
Fot. Mata/Instagram

Młody Paderewski i 2 Izoteki to tylko prolog. Mata zapowiada grube plany na ten rok.

Natalia to nie moja dziewczyna, tylko moja muza, która zrobiła bity na każdą z 3 płyt, które wydam w 2023 roku – odniósł się do tiktokowych plotek i ogłosił plany na najbliższe miesiące Mata. Jak zwykle nie znamy żadnych konkretów, ale raper powoli odsłania karty. Co wiemy o jego nadchodzących płytach?

Przede wszystkim Matczak ujawnił listę producentów, na której znalezli się Pedro The Producer, Francis, Flory i Wxrrior. Wideo z Matą wrzucił też Jojo, czyli Brytyjczyk regularnie współpracujący z czołówką tamtejszej sceny, między innymi ze znanym z TikToka Nizzy’m The Kiddem, zeszłorocznym debiutantem ArrDee'm czy reprezentantem londyńskiego afro-wave'u Deno.

Publikacje na socjalach Maty czy Wygusia podpowiadają, że jeden z krążków może być wspólnym projektem Gombao33. To jednak tylko domysły.

Nadal nie wiemy, czego się spodziewać pod kątem muzycznym. Młody Paderewski i 2 Izoteki, które trafiły do sieci pod koniec zeszłego roku, to zarówno stylowo, jak i tematycznie dwa różne rapowe światy. Jeśli single te mają być swego rodzaju prologiem, to najprawdopodobniej zapowiadają artystyczne eksperymenty i zabawę formą, którą obserwujemy u Maty właściwie od premiery Młodego Matczaka, którego recenzję przeczytacie na naszej stronie.

Zagadką pozostają również kwestie wydawnicze. Co prawda, Młody Paderewski trafił na jego prywatny kanał, ale już 2 Izoteki wylądowały w SBM Label. Skoro temat Maty nie został poruszony przez Solara w utworze nigdy więcej 2022, to możemy zgadywać, że chociaż jedną z tych płyt wyda właśnie SBM.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!
Komentarze 0