50 Cent nawiązał współpracę z Netfliksem. Powstanie serial na podstawie jego książki

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
50 Cent
fot. Gareth Cattermole/Getty Images

Kilkanaście lat temu 50 Cent znajdował się na szczycie rapowego łańcucha pokarmowego, ale szybko zaczął też pracować nad tym, żeby zasłużyć na miano współczesnego człowieka renesansu. Stąd liczne przedsięwzięcia biznesowe czy romanse z kinem, telewizją i literaturą. Blisko dwie dekady od fonograficznego debiutu - doczeka się wkrótce serialowej adaptacji swojego bestsellera, The 50th Law.

Curtis po peaku kariery - między innymi - pisał książki w stylu ulicznego Dale'a Carnegie oraz realizował serial Power dla sieci STARZ. To właśnie tam miał miejsce aktorski debiut Kendricka.

Ze smykałki literackiej i telewizyjnej autora Get Rich or Die Tryin' postanowili skorzystać włodarze Netfliksa. Jak donoszą światowe media - streamingowy gigant zamówił serial, bazujący na The 50th Law. To coachingowy poradnik dla współczesnych makiawelistów i hustlerów, gdzie znaleźć można zarówno osobiste historie rapera, jak i anegdoty dotyczące takich postaci, jak choćby Napoleon, Abraham Lincoln czy Malcolm X.

Książka napisana razem z Robertem Greenem trafiła do księgarń jesienią 2009 roku i zadebiutowała na piątym miejscu prestiżowej listy The New York Times. Jej netfliksowa ekranizacja zostanie wyprodukowana przez 50 Centa i Kenyę Barrisa, twórcę sitcomu black-ish. Za odcinek pilotażowy odpowiedzialny będzie Barris do spóły z Halem Rothsteinem, który także maczał palce w Czarno to widzę.

Na razie nie ma jeszcze informacji na temat obsady czy daty premiery, ale stawiamy znacznie więcej niż 50 centów, że na dalszym etapie przygotowań o tym projekcie będzie głośno...

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.