Będzie kolejny „Jackass”, ale z nową, młodszą obsadą?

Zobacz również:„Jackass” powraca! Pierwszy trailer nowego filmu to czyste szaleństwo
jackass forever.jpg
fot. kadr z filmu "Jackass Forever"

Saga może dalej trwać. Jak informują zagraniczne media, Johnny Knoxville nie ma nic przeciwko piątemu filmowi z serii Jackass. Ale mocno zależy mu na odświeżeniu składu.

Nie ma co zabijać kury znoszącej złote jaja. Jackass Forever (2022) przy budżecie w granicach 10 milionów dolarów zarobił osiem razy tyle. Poprzednie części? Jackass 3D (2010) – 20 milionów dolarów budżetu, 171 milionów dolarów przychodu. Jackass Number Two (2006) to 11 milionów dolarów budżetu i 84 miliony przychodu. A pierwszy pełnometrażowy odcinek serii, nakręcony w 2002 roku Jackass: The Movie – odpowiednio 5 i 80 milionów dolarów.

Można narzekać, że to odgrzewanie tego samego kotleta, i to od ponad dwóch dekad. To prawda. Ale przy takich zarobkach – trudno dziwić się Knoxville’owi i reszcie ekipy. To filmy niedrogie w produkcji, bo przecież muszą być utrzymane w klimacie DIY. A zapotrzebowanie na głupoty od starszych panów jest wciąż duże.

Kabaret starszych panów

Tyle że ci starsi panowie robią się coraz bardziej starsi. Johnny Knoxville ma 53 lata, Steve-O i Chris Pontius 50, Wee Man 51, najmłodszy ze starego składu (nie licząc 45-letniego Bama Margery, który, o czym pisaliśmy wielokrotnie, jest w konflikcie z resztą ekipy) Danger Ehren 48, a najstarsi Preston Lacy i Dave England – 55. Jackassowcy są w wieku Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. Tu naprawdę łatwiej o kontuzje niż wtedy, kiedy byli gwiazdami MTV.

Dlatego w ostatniej części, Jackass Forever, pojawili się młodsi – do ekipy dołączyli Zach Holmes (rocznik 1991), Jasper Dolphin (1990), Eric Manaka (1999), Rachel Wolfson (1987) oraz Poopies (1986). Może nie młodzież (poza Manaką), ale na pewno widać tu wymianę pokoleń. I właśnie na nich może oprzeć się kolejna, piąta część Jackass.

To idzie młodość

Cały czas zapisuję pomysły na skecze do Jackassa 5 – zdradził Johnny Knoxville w wywiadzie dla comicbook.com. To o tyle ciekawe, że Jackass Forever sugerował, że to ostatnia część serii. Komercyjny sukces miał podobno skłonić twórców do przemyślenia sprawy jeszcze raz. I tak jak Forever było wprowadzeniem młodszych członków Jackass do składu, tak potencjalna piąta odsłona byłaby oparta głównie na ich popisach, przy obecności starych na drugim planie. Teoretycznie to dobra szansa na zachowanie płynności i przyciągnięcie nowych widzów. Tylko czy nie jest tak, że nawet oni chcą przede wszystkim oglądać wygłupy starej gwardii?

Zobacz także:

Jak dziś wyglądają i czym zajmują się członkowie Jackass?

Obejrzeliśmy „Jackass Forever” i „Jackass 4.5”. To bolało

Książka największego wariata z ekipy Jackass za moment ukaże się w polskim tłumaczeniu

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0