Black Panther to najważniejszy afro-film ostatnich lat. I już wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do drugiej części

Zobacz również:W mordę jeża! „Świat według Kiepskich” ma zejść z anteny po 23 latach
czarna pantera.jpg

Marvel jak na razie utrzymuje w tajemnicy to, kto wcieli się w nową Czarną Panterę, ale studio szykuje się do rozpoczęcia prac nad nową odsłoną hitowego filmu.

Jak podaje The Hollywood Reporter, zdjęcia rozpoczną się w lipcu 2021 roku w Atlancie i zajmą ponad pół roku. Portal poinformował także, że Tenoch Huerta, znany z netfliksowego serialu Narcos: Meksyk, prowadzi aktualnie rozmowy, aby wcielić się w jednego z antagonistów.

Możemy spodziewać się, że w kontynuacji Czarnej Pantery wystąpi wiele gwiazd pierwszej części - między innymi Lupita Nyong’o, Angela Bassett i Letitia Wright.

Marvel planuje mocne wejście w czwartą fazę swojego planu, w trakcie której oprócz Czarnej Pantery 2 powstaną także między innymi sequel Thor: Love and Thunder oraz nowy Ant-Man.

Ale, ale - kto zastąpi Chadwicka Bosemana? Aktor zmarł kilka miesięcy temu, a o jego następcy w roli Pantery póki co nie słychać. To ważna informacja, bo na tym aktorze oprze się cały sequel chyba najważniejszego czarnego filmu ostatnich lat. Zwłaszcza w kontekście frekwencyjnym, bo wiele obrazów z czarnoskórą obsadą nie wymiatało tak mocno w box office'ach, jak właśnie ten tytuł. Byli tacy, którzy zastanawiali się, czy to w ogóle siądzie. No i siadło - 1 347 000 wpływów i 12. miejsce na liście najbardziej kasowych filmów w historii. Widzieliśmy już mniejsze sukcesy.

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.