Bobby Shmurda na wolności! Po wielu zapowiedziach raper wreszcie opuścił więzienie

Zobacz również:Najbardziej wyczekiwany rapowy powrót za rogiem. Skąd właściwie wziął się fenomen Bobby’ego Shmurdy?
Bobby Shmurda
fot. Johnny Nunez/WireImage

Jak donoszą amerykańskie portale muzyczne - Bobby Shmurda wyszedł na wolność. Czy to jest właśnie moment, w którym można wykonać triumfalny Shmoney Dance?

Nie tak dawno temu przybliżaliśmy sylwetkę nowojorskiego rapera, w której pisaliśmy: Proces Bobby'ego Shmurdy wystartował pod koniec 2014 roku. Raper usłyszał zarzuty współudziału w zabójstwie, posiadania broni bez zezwolenia oraz spisku w celu sprzedaży narkotyków. Groziło mu nawet 25 lat więzienia, jednak ostatecznie w październiku 2016 roku, Shmurda zgodził się na propozycję prokuratury i został skazany na siedem lat, od których odjęto 2 lata, które spędził w areszcie w trakcie procesu. (...) Z uwagi na dobre sprawowanie, 26-latek otrzymał nową datę, kiedy sąd rozpatrzy warunkowe zwolnienie. Jeśli wyda pomyślny wyrok, już 23 lutego raper z Brooklynu będzie na wolności, choć nadal pozostanie pod pięcioletnim nadzorem policji. Informację potwierdziła matka Bobby'ego Shmurdy, Leslie Pollard.

Jak widać - przewidywania się potwierdziły. Shmurda został wypuszczony na wolność dzisiaj, 23 lutego, o godzinie 8:30 nowojorskiego czasu, czyli około 14:30 naszego. Co ważne, artysta pozostanie pod warunkowym nadzorem przez kolejne pięć lat. Podczas jego pobytu w więzieniu nie zawsze uchodził za wzór i często był przyłapywany m.in. na posiadaniu narkotyków, ostrych narzędzi i udziale w bójkach. Twórca viralowego przeboju Hot N**** będzie musiał się zatem mocno pilnować i dbać o utrzymanie dobrej reputacji, za którą finalnie udało mu się warunkowo opuścić więzienie. W innym przypadku 26-latek może szybko wrócić za kraty, a tego zupełnie byśmy nie chcieli.

Bobby Shmurda

Bobby Shmurda

Thank you for remaining loyal and for riding this six year sentence out with me - zwrócił się do swoich fanów Shmurda. I love you all and look forward to seeing you soon - dodał. To co, może jakaś premierowa muzyczka w najbliższym czasie?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.