Brodka, Hades i 2k88 z kawałkiem w hołdzie Warszawie

Zobacz również:Zasłużyli na więcej, czyli 5 najbardziej niedocenianych raperów z Polski
brodka.jpg
fot. Yan Wasiuchnik

Nie spodziewaliśmy się takiego projektu po tym trio. Moja droga jest częścią albumu nadzorowanego przez Brodkę.

Z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy Brodkę, ale nie będzie to akademia ku czci. Efektem tej współpracy jest album WAWA, który ukaże się 26 lipca. I będzie to płyta, której Brodka jest nie tyle autorką, ile kierowniczką artystyczną.

Tworzenie tej płyty to dla mnie nowe doświadczenie w roli kuratorki i dyrektorki artystycznej. Ciekawi mnie sam proces i spotkania z ludźmi, których zaprosiłam do projektu (...) Album „WAWA” opowiada o Warszawie – mieście dla mnie szalenie ważnym. Przedstawiam historię z perspektywy jednostki w dużej aglomeracji, ale również interesuje mnie energia krążąca między artystami, którzy się nią inspirowali. Z całą trudną historią i szarością, jaką ze sobą niesie – mówi Brodka.

Nie znamy jeszcze składu gości, którzy pojawią się na płycie. Poznaliśmy za to pierwszy singiel, numer Moja droga z udziałem Hadesa i 2k88.

Ważne daty. 19 czerwca ruszy przedsprzedaż albumu w wersjach CD i winylowej. 26 lipca – oficjalna premiera płyty. I dokładnie tego samego dnia na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert Brodki i gości, na którym usłyszymy numery z tego wydawnictwa. Bilety będzie można kupować od 14 czerwca na bilety.1944.pl

Zobacz także:

„Sadza 2”? Zapytaliśmy 1988 o kontynuację współpracy z Moniką Brodką

Przeglądamy dyskografię cichego herosa polskiego rapu

2021 to rok 1988. Dlaczego ten producent jest tak ważny dla polskiej sceny rapowej?

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0