„Depp v. Heard”: serial dokumentalny Netfliksa o procesie dekady już wkrótce

Zobacz również:"Elegia dla bidoków", czyli jak Hollywood wyobraża sobie wyborców Trumpa (RECENZJA)
Depp Heard
Netflix

Taka batalia sądowa nie zdarzyła się od czasu sprawy O.J. Simpsona. Ale też nie ma co porównywać – nie było w połowie lat dziewięćdziesiątych internetu i nie było mediów społecznościowych, które pozwalałyby na śledzenie przebiegu z taką intensywnością, jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Teraz Netflix zajrzy za kulisy procesu, którym żył cały świat.

Przypomnijmy: wszystko zaczęło się od artykułu w The Washington Post, gdzie Amber Heard oskarżyła Johnny'ego Deppa o przemoc domową, a skończyło na 15 milionach dolarów odszkodowania dla aktora za zniesławienie; pomiędzy było natomiast sześć tygodni transmisji z sądu w hrabstwie Fairfax – śledzonych przez miliony widzów i maglowanych w nieszkończoność choćby za pośrednictwem TikToka.

Po roku od werdyktu do sprawy wraca Netflix. Premierę serialu dokumentalnego Depp v. Heard zapowiedziano na 16 sierpnia.

Zanim to nastąpi – polecamy rekapitulację w postaci odcinka Heard vs. Depp. Czy w tym procesie są tylko przegrani? Prawego Adama. Jak interpretować wynik? Co należy wiedzieć na temat amerykańskich procesów? Dlatego tak naprawdę był to proces o wolnośc słowa? Na te pytania odpowiedział gość Adama Bodnara – Filip Wejman, prawnik, absolwent Uniwersytetu Harvarda i specjalista prawa amerykańskiego.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.