Drakeo The Ruler nie żyje. Autor „Thank You for Using GTL” został zamordowany

drakeo.jpg
fot. archiwum artysty

Do tragedii doszło podczas festiwalu Once Upon A Time in LA w Los Angeles. Drakeo The Ruler padł ofiarą niezidentyfikowanych napastników.

28-letni raper był jedną z gwiazd wielkiego festiwalu, który odbywał się na terenie Exposition Park; obok niego na scenie mieli pojawić się m.in. Snoop Dogg, Cypress Hill czy YG. Według świadków Drakeo The Ruler został zaatakowany na backstage'u przez grupę ludzi i dźgnięty nożem w szyję. Rany okazały się śmiertelne, a festiwal momentalnie przerwano.

Pochodzący z Los Angeles Drakeo The Ruler wydał w latach 2015-2021 aż 10 mixtape'ów, by zadebiutować w tym roku albumem The Truth Hurts. Szczególny rozgłos zyskało jego wydawnictwo z roku 2020, Thank You for Using GTL. Wokale na ten album zostały nagrane przez... więzienny telefon; raper przebywał wówczas w kalifornijskim Men’s Central Jail w związku z zarzutami o zabójstwo i próbę zabójstwa. Ostatecznie opuścił więzienie w listopadzie 2020 roku.

Thank You For Using GTL

Thank You For Using GTL

Drakeo The Ruler

Twoja ocena:

2.7
Ocena Społeczności
4.0
Ocena Redakcji

Album rozpoczyna się intrem, w którym słyszymy proces próby dodzwonienia się do więźnia. GTL to firma, która kontroluje około połowę amerykańskiego rynku więziennej telekomunikacji. Przez cały, trwający niecałą godzinę krążek, przewijają się więzienne tagi: Thank you for using GTL i This call is being recorded. To z jednej strony perfekcyjnie wpasowane w produkcje JoogSzn’a smaczki, a z drugiej – przypominające o aktualnej sytuacji Drakeo wstawki, uświadamiające słuchaczom w jakich warunkach przyszło mu nagrywać album, nie wspominając o rzeczywistości bycia pod ciągłą obserwacją. Domyślamy się, że taka forma nagrywki nie była łatwa zarówno dla rapera, jak i jego producenta – jakość to jedno, ale do tego dochodzą jeszcze opóźnienia sygnału, znacznie utrudniające wbicie się w beat. Za samo wykonanie – czapki z głów! - pisaliśmy rok temu, zachwycając się wydawnictwem Drakeo The Rulera; Thank You for Using GTL trafiło na 4. miejsce naszego podsumowania najlepszych zagranicznych albumów 2020 roku.

28-latka żegnają w swoich mediach społecznościowych koledzy po fachu. Wśród nich Drake, który dograł mu się do tegorocznego singla Talk To Me.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.