Gucci Mane obchodzi urodziny, a Obliczenia i analizy w rapie podsumowują jego dyskografię w liczbach

Zobacz również:A$AP Ferg i Marilyn Manson to dziwne połączenie? W takim razie nie znacie tych perełek
WWW .png

Wskażcie nam drugiego tak płodnego artystę na rapowej scenie. Guwop świętuje 41. urodziny, dlatego z tej okazji prowadzący fanpage Obliczenia i analizy w rapie wzięli na warsztat potężną dyskografię rapera.

Rapowy Matemaks is back! Ostatnio liczyliśmy, ile czasu zajmie ReTo dojazd do Warszawy, a dziś - ile dni zajęłoby nam przesłuchanie wszystkich kawałków Gucciego Mane’a. Proszę przygotować kalkulator, kartkę i długopis. Obliczenia i analizy w rapie, scena jest wasza:

Z pewnością fani Gucci Mane’a nie mogą narzekać na opieszałość rapera w tworzeniu muzyki. Według Spotify w dotychczasowej karierze muzycznej, wypuścił dokładnie 142 różne projekty! Jak duża jest to liczba? Zgodnie z naszymi obliczeniami Davis wypuszcza średnio… ponad 9 albumów rocznie! W celu lepszego zobrazowania sobie ogromnej ilości krążków, które wyszły spod ręki Gucciego, przedstawimy jeszcze jedną statystykę.

142 muzyczne projekty to dokładnie tyle, ile razem wypuścili w całej swojej karierze tacy raperzy, jak:

- O.S.T.R.

- Peja

- Tede

- Quebonafide

- Taco Hemingway

- Białas

- Tymek

- White 2115

- Avi

- Qry

- Piotr Cartman

W dodatku 142 projekty zawierają łącznie 2445 utworów, co oznacza, że uśredniona liczba kawałków na każdym albumie wynosi około 17 tracków. Wychodzi na to, że od momentu wypuszczenia swojego pierwszego albumu do dzisiaj (12 lutego), minęło dokładnie 5743 dni, co oznacza, że praktycznie co 2 dni i 7 godzin mogliśmy usłyszeć nowy track autorstwa rapera.

Co więcej, 49,8% wszystkich piosenek wydanych przez Gucciego zawiera gościnną zwrotkę innego artysty. Wynik ten może o tyle dziwić, że przy takiej ilości wydawanych nut, do praktycznie połowy udawało mu się ogarnąć osobę na feata.

Jeżeli znalazłby się ktoś, kto chciałby przesłuchać całą dyskografię Mane’a od deski do deski, musiałby bez przerwy słuchać jego muzyki przez… 136 godzin, czyli ponad 5 i pół dnia! Jeżeli przyjmiemy odpowiedni czas na sen, a także przerwy spowodowane różnymi potrzebami organizmu czas ten wydłuży się do mniej więcej 9 dni (bez pracy i szkoły). Wychodzi na to, że moglibyśmy delektować się muzyką Radrica Davisa przez cały czas trwania lotu z Krakowa do Tokio, jednakże czynność tę należałoby powtórzyć… ośmiokrotnie!

*Pamiętajmy, że jakąś część wszystkich utworów Mane’a stanowią remixy, a także różne inne wersje, więc współczynnik „podstawowych” utworów będzie nieco mniejszy. Co więcej, do wszystkich projektów wypuszczonych przez rapera doliczane były również wersje rozszerzone.

I policzone. Happy Birthday Gucci Mane!

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.