Kiedy happy meal nie uszczęśliwia. O zajadaniu negatywnych emocji

Zobacz również:Środki psychoaktywne bez paniki? Patronujemy jednej z najważniejszych książek 2021 roku (FRAGMENT)
Zajadanie stresu
materiały newonce

Dieta, która przebilansowana jest ******* (wstaw dowolne) nie zaprowadzi dalej niż do gabinetu lekarskiego, psychoterapeutycznego, ewentualnie stomatologicznego. Choć cukier chwilowo zakleja nam braki, to nie powinniśmy sobie aż nadto słodzić, a szukać odpowiedzi głębiej: dlaczego jesteśmy głodni... emocji?

Słodkie dzieciństwo

Od najmłodszych lat uczymy się trawić porażki za pomocą lodów, a sukcesy świętujemy sycącym obiadem z deserem lodowym w pucharku. Wszystko w porządku, dopóki na sztywno nie trzymamy się zasady: przez żołądek do serca. Owszem, czekolada nie pyta, ale z całkowitą pewnością – niczego nie zrozumie. Okazuje się, że jeśli mama oferuje, powiedzmy kawałek batona, żebyś tylko zjadł/a mięso, a ziemniaki zostawił/a, to istnieje większe prawdopodobieństwo emocjonalnego jedzenia w późniejszym życiu. Według badań, rodzice, którzy pozwalają jeść słodycze i przekąski jako smakołyki lub nagrody, niekoniecznie pomagają swoim pociechom.

Podziel się lub zapisz
Zanim napiszę, czytam między wierszami. Zachodzę w głowę i słowo daję: forever Jung. Badam proces twórczości, pojęcia kreatywności, sztuki reklamy, znaczenia snów, słów, mitów i archetypów. Z wykształcenia dziennikarka, z pasji psycholożka kliniczna, z miłości psychoterapeutka w podróży.
Komentarze 0