Kwiecień na HBO Max? Na przykład serial od Park Chan-Wooka i A24

Zobacz również:W dobie social mediów nikt nie potrzebuje „Plotkary” (RECENZJA)
Sympatyk.jpg
fot. HBO Max

Przegląd najważniejszych filmów i seriali, jakie zobaczycie w pierwszej połowie kwietnia na HBO Max. Na numer jeden zapowiada się „Sympatyk”.

Pod koniec minionego roku swój pierwszy autorski serial Blossoms Shagnhai wypuścił Wong Kar-Wai, twórca m.in. Spragnionych miłości. Okazuje się, że azjatyccy mistrzowie kina na dobre polubili się z telewizyjnym formatem. Nie mija parę miesięcy, a do sieci trafia pierwszy wieloodcinkowiec Park Chan-Wooka, autora m.in. Oldboya. Od 15 kwietnia będziecie mogli oglądać go na HBO Max. Sympatyk, bo tak nazywa się serial, to, jak zapowiada Max, historia szpiega pochodzenia częściowo francuskiego, a częściowo wietnamskiego, który trafia na wygnanie do Stanów Zjednoczonych. I ma być trochę thrillerem, trochę satyrą. Dotychczasowe seriale od A24, Awantura (nasza recenzja tu) i The Curse (recenzja tu) były znakomite. Oby Sympatyk nie zaniżył poziomu.

12 kwietnia na HBO Max pojawi się Kolor purpury. Ale nie ten Stevena Spielberga z roku 1985 (to wciąż rekordzista w zestawieniu najbardziej poszkodowanych oscarowych produkcji: 11 nominacji, 0 nagród), ale nowa wersja historii, nakręcona przez ghańskiego filmowca Blitza Bazawule. W filmie o wyjątkowej relacji trzech kobiet, które łączy nierozerwalna więź, zagrały m.in. Fantasia Barrino, Taraji P. Henson, Halle Bailey, Ciara i H.E.R.

Tego samego dnia na platformie zadebiutuje film nieco starszy, ale niemal zupełnie nieznany w Polsce. Blok 99 to jedna z najlepszych sensacyjnych produkcji ostatniej dekady. Utrzymana w niesamowitym, hipnotycznym nastroju odyseja byłego boksera, który, by przeżyć za kratami, musi ruszyć w podróż przez wszystkie kręgi więziennego piekła, jest bardzo brutalna, ale ogląda się to rewelacyjnie. W roli głównej Vince Vaughn.

Inne ważne premiery, które od 1 do 15 kwietnia pojawią się na HBO Max:

All American – serial inspirowany życiem gwiazdy NFL, Spencera Paysingera. Produkcja przedstawia historię zawodnika, który ze szkolnego zespołu trafia do drużyny futbolowej z Beverly Hills, a tym samym do nowego świata pełnego wyzwań oraz możliwości. (premiera – 8 kwietnia, kolejne odcinki co poniedziałek)

Missisipi w ogniu – dwóch agentów FBI kieruje rządowym śledztwem w sprawie zniknięcia trzech działaczy na rzecz praw obywatelskich we wschodnim Missisipi. (premiera – 1 kwietnia)

Kiedy Harry poznał Sally – na przestrzeni 12 lat dwójka karierowiczów z Manhattanu przechodzi płynnie od nienawiści, przez przyjaźń, do miłości. (premiera – 5 kwietnia)

Człowiek, który wiedział za mało – sprzedawca ze sklepu wideo zostaje omyłkowo wzięty za międzynarodowego szpiega i musi odnaleźć się szpiegowskiej sieci. (premiera – 12 kwietnia)

Młode – 16-latka zachodzi w ciążę i zostaje umieszczona w ośrodku, gdzie zaprzyjaźnia się z Alison i buntuje się przeciwko pracowniczce pomocy społecznej. (premiera – 12 kwietnia)

Zobacz także:

Premiery Netflixa na kwiecień 2024 – od serialu „Ripley” po nowego Zacka Snydera

Lista premier Disney+ na kwiecień – jest m.in. serial o Bon Jovi!

107 filmów z klasyki kina, które zobaczycie na polskojęzycznych serwisach streamingowych

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0